Antalya

DAĞARCIKTA UN KALMADI MI ?

“Uzun zamandır, sayın Bahçelinin dağarcığında un kalmamışa benziyor. Dağarcığa, bir atımlık un koyabilmek için, sayın Erdoğan’ın açıklamalarını beklemekte

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

DAĞARCIKTA UN KALMADI MI ?

Süleyman Güdül

 

“Uzun zamandır,  sayın Bahçelinin dağarcığında un kalmamışa benziyor.  Dağarcığa, bir atımlık un koyabilmek için, sayın Erdoğan’ın açıklamalarını beklemekte. Çünkü,  Erdoğan’ın açıklamaların dan hemen sonra, Bahçelinin dağarcığına bir kaşıkta olsa un akmamakta. Bu bakımdan, aynı konularda Erdoğan’a destek verir mesajlar vererek gündeme gelmeye çalışması, dağarcık da unun kalmadığını göstermekte.

Erdoğan’dan önce açıklamalar yapması, Erdoğan’ının tepkisine yol açmakta olsa gerek. Erdoğan’dan zılgıt mı yemekte dersiniz ?. Çünkü son aylarda, daha düne kadar Erdoğan için söylemediğini bırakmayan Bahçeli, birden yön değiştirerek, sanki o lafları söyleyen kendisi değilmiş gibi, Erdoğan’ın akıntısına kapılmakta. O debisi çok karışık, insanları girdaba sürükleyebilir unutmamak gerek.  Hal böyle olunca da, gerçek ülkücüler ve MHP. liler eski Bahçeliyi arar oldu. Çünkü son aylarda, adeta Erdoğan’ın sözcüsü ve avukatı olmaktan geri kalmadığını görmekteler. Biat etmesi gerçek MHP.lileri üzmekte.

Bugünlerin gelişi, koalisyonun altın tepside kendisine sunulmuş olup, hükümet olma teklifinden kaçması, işte bu günlerin habercisi olarak bizlere sunuldu. Kırmızı  çizgilerinin yolunda biatcılık varmışta seçmenler görememiş.

Mecliste, muhalefet partilerinin millet ve memleket yararına olan, eskiden kendisinin savunduğu tüm önergelere AKP. lilerle birlikte karşı çıkarak, biatcılığını sergilemektedir. Buda gerçek ülkücü ve MHP.lileri  derinden yaraladığı için, 18 yıldır  girdiği her seçimlerde oy kaybına uğramaktadır.

Üzülerek belirtmek isterim ki, bizler MHP den çok şey bekledik ama, maalesef Bahçeli döneminde sadece oy kayıplarını bulduk. Rahmetli Alparslan Türkeşlin ölümüyle MHP.nin  çöküşe geçtiğini gördük.Hele ki bu 10 yıl içinde daha da fazla eridi.

Erdoğan’ın  bazı Anayasa kararları yok hükmünde görmesiyle o kararlar yok mu sayılmakta ?. Ayrıca Amerika’nın aldığı kararlar içinde,” onlar yok hükmündedir” dediğinde, o kararlar yok hükmünde mi sayılmaktaki ?. Sayın Bahçelide hemen onun izinden ilerleyerek, aynı görüşleri kabul etmesi doçentliğine zarar getirmektedir. Bence, her yok hükmünde gördükleri kararlar, ülkeye büyük zarar vermektedir.”

Bazı konuştuğum ülkücülerin görüşü, “Sayın Bahçeli bu biat etme sevdasından biran önce vaz geçerek, fabrika ayarlarına geri dönmelidir.. Hani Fetönün siyasi ayağını ortaya çıkaracaktı, ne oldu ? Fetönün siyasi ayağını ortaya çıkaracağı yerde, adeta onların tekrar başka tarikatlar adı altında ele geçirmekte olduğunun seyircisi olmaktadır. Halbuki, Fetöcülerin siyasi ayaklarının temizlenmesi karşısında AKP. çizgisinden giderek adeta set oluşturmaktadır. Bu anlayışın altında ülke ve vatandaş çıkarlarından ziyade, Atatürk sevgisi de yoktur. Sadece biatcılık anlayışı yer almaktadır. Buda, ona oy veren biz  ülkücüleri derinden üzmektedir.

Atatürk ne demişti ? “Türkiye cumhuriyeti şeyhler,cemaatler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat,medeniyet tarikatıdır..” bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ? hem ülkemi , milletimi ve Atatürk seviyorum onun ilkelerine bağlıyım diyeceksin, hem de biat etme uğruma oynanan oyunlara seyirci kalacaksın. Senin sözlerine kim inanır ki ?.

Anlaşılan Dağarcık da, bir çay kaşığı un bile kalmamış. İnşallah biran önce fabrika ayarlarına dönerde bizde partimizin kudretini görmüş oluruz.”

 

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

Korkulu Rüya

Küçük Temel, ayakkabılarını çıkarmadan yatağa girmiş. Annesi
– Neden pabuçlarını çıkarmadan yatağa girdin uşağım?
– Dün gece korkulu rüya gördüm daa.
– Nasi rüya
– Ayaklarum çıplak iken kırık camlarda yürüyordum. Bu gün de aynu rüyayı gorürsem ayaklarum kanamasun diye giydim.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı