Antalya

HELAL OLSUN SANA RUHANİ.

Ruhani, cumhurbaşkanlığının hakkını verdi. Bizdekiler gibi, bul bir abalı yükle tüm suçları, nasıl olsa abalının sırtı kaldırır. Sonrada kurtar gitsin, asıl yandaş suçlu sorumluları.

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

HELAL OLSUN SANA RUHANİ.

Süleyman Güdül

Ruhani, cumhurbaşkanlığının hakkını verdi. Bizdekiler gibi, bul bir abalı yükle tüm suçları, nasıl olsa abalının sırtı kaldırır. Sonrada kurtar gitsin, asıl yandaş suçlu sorumluları.

Dini kullanarak ülkeyi istedikleri gibi kurdukları bir düzenle yönetenlerin,  hiçbiri gerçek Müslüman değiller. Hepsi kendi çıkarlarını düşünen Deisttirler. Deizm, peygamberleri ve Kutsal kitapları reddeder. Allah ve Kuran adını kullanıp ve gösteriş olsun diye namaz kılarak, kendi çıkarlarını elde ederler. Yönettikleri halkı kendilerinin kölesi görmelerinden dolayı, onları hiç sevmem.  Benim için İran’da bunlardan biri. Ama ne demişler, daima Sezar’ın hakkını Sezar’a vereceksin..  İran Cumhurbaşkanı Ruhani, “Bu, kolayca bir kenara bırakılacak mesele değildir. Facianın nedeni ve failleriyle ilgili tahkikat devam etmeli ve bu affedilemez yanlışın sorumluları hakkında yasal işlem yapılmalıdır, sorumluluk bir kişiye yüklenemez” diyerek, adaletin tecellisine yol açmıştır. Böylece Ruhani,  bu dürüstlüğünü dünyaya ispatlamıştır Bazıları Ruhani’den ders almalı. Bakalım sözü ne kadar doğru gerçekleşecektir.

Bekleyip göreceğiz.

 

DİNİ BİLMEDEN FETVA VEREN DEİSTLER.                                                                              Kendini din uleması zanneden bir zavallıda Filenin Sultanlarına dil uzatarak, Deistliğini sergilemiştir de, bu Deist kendisinin Müslüman olduğunu zannederek, Müslümanlık adına kendince fetvalar vermekte.

Türkiye’nin A. Milli kadın Voleybol takımı, öyle deistlerin söylediklerine kulak asarak, asla morallerini bozmazlar. Onlar derki “dinime küfreden, Müslüman olsa” işte o zaman onun sözlerine alınırlardı.

Adamı birde belediye başkanı yapmışlar. Bu söz kulağına küpe olsun. “büyük konuşma büyük lokma ye” bu tür küçük insanları bir talimatla yalnız koyarak, haddini bildirirler. Yani her zaman maşa olur bu tür deistler.

Bu Deistlerin aklı fikri hep belden aşağıyı görmek. Belden aşağıyı görmek istiyorsan, git evine de gör. Başkalarının belden aşağısı seni alakadar etmez.

Neymiş “Allahu Teala “örtünün vücut hatlarınız belli olmasın.” demiş. Peki sen Allah’ı hiç gördün mü ? sesini duydun mu ?.Görmedin ve duymadıysan sen Allah adına nasıl konuşabilirsin bre Deist. Öyle kurana atıfta bulunarak, kuran diyor veya bir rivayete göre diyerek, bir yerlere varılmıyor. Önce Kuranı çok iyi öğren, oku ve anla. Sonra fetvayı git kendi ailene ver.Seni dinleyecek dinleyici gerçek Müslümanlar arasında bulamazsın.

 

ARA  SIRA  BİRAZDA BİZ GÜLELİM.

Yağmurdan Kaçıyorum.

Yağmurlu günde Hoca pencerenin kenarında otururken.
Yağmurda ıslanmamak için kaçan bir komşusunu görür.
Pencereyi açarak, – Çok yazık, sana hiç yakıştıramadım.
İnsan hiç Allah’ın rahmetinden kaçar mı, diye seslenir.
Onu duyan adam utanarak yavaş yavaş yürümeye başlar.
Tepeden tırnağa kadar ıslanır.
başka gün Hoca dışarıdayken yağmur yağmaya başlar.
Hoca evine doğru koşarken komşusu pencereden seslenir.
– Heyy Hoca’m ayıp değil mi? Allah’ın rahmetinden niçin kaçıyorsun?

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı