Antalya

O iddialara yanıt: Yasaklar sayesinde belgeleri oldu

O iddialara yanıt: Yasaklar sayesinde belgeleri oldu
Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen kısıtlamalar sonrasında ilginç olaylar ortaya çıktı. Önemli gelir kaynağı tarım arazileri olan Gazipaşa halkı Ziraat Odası ’na yoğun başvuru yapıyor. Ancak bu durum farklı algılanınca biz de durumu Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik ’e sorduk

ÇİN ’İN Wuhan eyaletinde başlayıp dünyaya yayılan ve Türkiye ’de de yoğun etkileri görülen koronavirüs salgınıyla birlikte üçüncü kez ülkemizde sokağa çıkma kısıtlaması gerçekleştirildi. Hal böyle olunca sokağa çıkma yasakları süresince bazı kesimler için serbestiye tanındığını anlatan açıklamalar yayınlandı. Bunlardan biri de üreticiler oldu. İddiaya göre Gazipaşa ’da pek çok vatandaş, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf kalmak için üretici kayıt belgesi alarak üzere ziraat odasına başvurdu. Belge alanların arasında üretici olmayanların da olduğu iddialar arasında.
Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, bu dönemde üretici izin belgesine aşırı talep olduğunu doğruladı.

Çelik, şu ana kadar 150 ’den fazla kişiye belge verdiklerini ve bu kişilerin valilik kararı gereği sokağa çıkma yasaklarından muaf kaldıklarını söyledi.“Çiftçilik yapmayana belge veremeyiz” diyen Başkan Yusuf Çelik, “Gazipaşa Ziraat Odası ’na başvuruların oldukça fazla olduğu doğru ancak bizim çiftçi olmayana belge verdiğimiz iddiası tamamen uydurma. Gazipaşa Ziraat Odası olarak muhtarlarımız ve azalarımızın bize verdiği bilgiler doğrultusunda belgeleri tanımlıyoruz ve tarım çalışanlarına veriyoruz. Bizim çiftçi olmayana belge vermemiz imkânsız. Bu sayede de çiftçilerimiz uzun zamandır ne işe yaradığını sordukları belgelerine de kavuşmuş oluyorlar” şeklinde konuştu. Yusuf Çelik ayrıca şunları sözlerine ekledi “Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar ’ın girişimleriyle çiftçilerimizin kısıtlama günlerinde sokağa çıkma serbestiyesi ortaya çıktı. Bizim ve diğer ilçe ziraat odalarının ne işe yaradığını soruyordu bazı çiftçilerimiz. Bu sayede bizim ne işe yaradığımızı da öğrenmiş oldular. Günümüz şartlarında dünyanın neresinde olursak olalım ziraat odalarımız olmazsa çiftçilerimizin hayatta kalma ve iş yapma şansı yok denecek kadar azdır.” ( HABER MERKEZİ)

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy