Ekonomi

Bakan Müjdeyi Verdi; 37 Milyon Lira Hibe Verilecek

Bakan Müjdeyi Verdi; 37 Milyon Lira Hibe Verilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ‘Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Programı’ (IPARD)-II 3. Çağrı İlanı bünyesinde bugün 6. grupta yer alan 50 hayvancılık projesini onaylayarak hibesözleşmelerinin imzalanma sürecini başlattıklarını belirterek, bu destekle beraber toplam hibenin 781 milyon liraya çıktığını dile getirdi.

IPARD-II 3. ÇAĞRI KAPSAMINDA 2 BİN 316 PROJEYE 781 MİLYON LİRA HİBE

50 hayvancılık projesine toplam 37 milyon TL hibe desteği verileceğini ifade eden Pakdemirli, ‘Bu projeler sayesinde kırsalda ortalama 77 milyon TL ’lik yatırım yapılacak. 6. grupta bulunan bu projelerle beraber IPARD-II 3. çağrı kapsamımda desteklenecek tüm projeleri açıkladık. Bu şekilde toplamda onaylanan 2 bin 316 projeye 781 milyon TL hibe sağladık. Bu hibelerle birlikte kırsalda yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yatırım yapılacak’ dedi. 

DESTEKLER DEVAM EDECEK

Bu tesislerde 7 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını beklediklerinin de altını çizen Bakan Pakdemirli, TKDK üzerinden kırsal kalkınma projelerini desteklemeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy