Ekonomi

BOREL’in Litrelik Boyları da Raflarda

BOREL'in Litrelik Boyları da Raflarda
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce üretilen ve nisan ayından dan itibaren oldukça tüketiciye ulaşan yerli ve milli bor katkılı dezenfektan BOREL’in 1 ile 5 litrelik boyutları da pazara sunuldu.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının önderliğinde, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) aracılığıyla Ar-Ge süreci biten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla seri üretime geçen, oldukça kısa sürede Türkiye’nin 81 şehrinde satışa sunulan küçük boyutlardaki BOREL’e litrelik şişeler de eklendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in nisanda müjdesini verdiği 1 ile 5 litrelik boyutlardaki BOREL’in üretimi başladı.

Fabrikalarda üretimi yapılan 1 ve 5 litrelik BOREL’ler alıcılarıyla bir araya gelmek üzere raflarda yerini aldı.

Küçük şişelerde günde neredeyse 200 bin üretimin yapıldığı BOREL’de büyük şişeler için gelecek talebi karşılayacak üretim kapasitesi mevcut.

Ürünün litrelik boyuyla şahsi kullanımın haricinde büyük ölçekli işletmelere, kurumlara ve insan trafiğinin çok olduğu yerlere hitap etmek ve hijyen sorununa çare üretmek hedefleniyor.

ÜRETİME “TAM GAZ” DEVAM

BOREL üretim fabrikalarında hem küçük hem de büyük boyarının üretimi için yoğun mesai çalışıyor.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören küçük boyların paketlenmesini sürdüren çalışanlar, 1 ve 5 litrelik ürünleri de hazırlıyor.

Fabrikalara önlemler kapsamında dışarıdan kimse alınmazken, BOREL’in bütün üretim etaplarında personeller, maske, tulum ile eldiven kullanıyor.

İçeriğinde olan bor, etil alkol, gliserin, çay ağacı yağı, aloe vera ve lavantayla elleri nemlendiren ve dermatolojik problemlere sebep olmayan BOREL, borun anti-bakteriyel özelliğiyle de eldeki mikrop ile bakterilerle mücadele ediyor.

İLİşKİLİ HABERLER Yerli El Dezenfektanı BOREL Yarın Satışta

Yerli El Dezenfektanı BOREL Yarın Satışta

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy