Ekonomi

Commerzbank planlanandan daha fazla işten çıkarma yapacak

Commerzbank planlanandan daha fazla işten çıkarma yapacak

Almanya’nın ikinci büyük bankası Commerzbank denetim kurulu üyesi bankanın Ağustos ayında stratejik değerlendirmesini hazırladığında “oldukça” fazla sayıda şube kapanışı ve işten çıkarma açıklayacağını söyledi.

Denetleme kurulunda iş gücünü temsil eden ve Verdi sendikasında Sendika Sekreteri olan Stefan Wittmann, geçen hafta üst düzey yatırımcı Cerberus’un başlattığı değişim kampanyasını eleştirmişti.

İLGİLİ HABERİki dev banka birleşebilirİki dev banka birleşebilir

“DAHA FAZLA ÇIKARMA OLACAK”

Cerberus, Almanya’nın en büyük ikinci bankasındaki denetim kurulunda iki sandalye, maliyet kesintileri ve strateji değişikliği talep ediyor. Commerzbank denetim kurulunda sandalye taleplerini reddetti.

Wittmann Reuters’a yaptığı açıklamada “Cerberus’un yaklaşımı kaba ve uygunsuz” dedi. Commerzbank şu anda daha fazla maliyet kısıntısını belirleme sürecinde ve ağustos ayında ikinci çeyrek bilançosunu açıkladığı zaman bu planları açıklayacak. Wittmann “Şube kapanışları ve daha önce açıklanandan daha fazla işten çıkarma olacak” dedi. (REUTERS)

İLGİLİ HABERCommerzbank 4 bin 300 kişiyi işten çıkarmayı planlıyorCommerzbank 4 bin 300 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

 

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy