Ekonomi

Fed 2.3 trilyon dolarlık destek programını açıkladı

Fed 2.3 trilyon dolarlık destek programını açıkladı

Fed Başkanı Jerome Powell, Perşembe günü dağıtılan açıklamada, “Ülkemizin önceliği, özellikle bu salgından etkilenip hasta olanlara yardım etmek ve virüsün daha fazla yayılmasını önleyecek tedbirlerin alınmasını desteklemektir” dedi.

Fed Başkanı Jerome Powell

Fed ’in ayrıntılı olarak hazırladığı paket, Küçük İşletmeler Yönetimi ’nin yürüttüğü Ücretleri Koruma Programı ’nın finanse edilmesini de içeriyor.

Fed, bankalarla ortaklaşa bir şekilde 10,000 ’den daha az çalışan bulunduran şirketlere 4 yıl vadeli kredi sağlayacak. Ayrıca Fed, eyaletler ile ABD ’nin en kalabalık nüfuslu yerleşim bölgelerinin ihraç ettiği kısa vadeli bonolarını doğrudan satın alacak. Alımlar 500 milyar doları bulabilecek.

Powell açıklamasında, “Destek paketi çerçevesinde, Fed ’in öncelikli rolü de, bu sıkıntılı ekonomik ortamda, olanaklı olduğu ölçüde rahatlama ve istikrar sağlamak olacak. Bu amaçla yürüteceğimiz çalışmalarla, olası toparlanmanın olabildiğince enerjik olmasını sağlamaya çalışacağız” diye ekledi. (DHA-REUTERS)

İLGİLİ HABERAltın fiyatında Fed etkisi! Altında yükseliş devam eder mi?Altın fiyatında Fed etkisi! Altında yükseliş devam eder mi?

 

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy