Ekonomi

Google evden çalışmayı uzatıyor

Google evden çalışmayı uzatıyor

Business Insider’da yer alan habere göre Google CEO’su Sundar Pichai, corona virüsü salgını nedeniyle evden çalışma sisteminin yıl sonuna kadar süreceğini çalışanlarına bildirdi.

Pichai, işlerini ofisten yapmak zorunda olanlara yönelik mesajında ise, gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra ofisin haziran ya da temmuz ayında açılacağını söyledi.

OFİSE DÖNÜŞ KADEMELİ OLACAK

Şirketten konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Business Insider’a konuşan bir kaynak, bu gelişmeyi doğruladı.

Google geçen ay çalışanlarına gönderdiği notta, evden çalışma süresinin 1 Haziran’a uzatıldığını belirtmişti. Ofise dönüşün ise kademeli bir şekilde olacağı açıklanmıştı. Ancak son gelişmelere bakılırsa, Google çalışanları birkaç ay daha evlerinde kalmaya devam edecek.

FACEBOOK DA AYNI KARARI ALDI

Bir diğer teknoloji devi Facebook da benzer bir açıklama yaparak, isteyen herkesin sene sonuna kadar evden çalışmaya devam edebileceğini duyurdu. 6 Temmuz’da ise ana ofisin açılması planlanıyor.

İLGİLİ HABERFacebook kalabalık toplantıları Haziran 2021'e kadar iptal ettiFacebook kalabalık toplantıları Haziran 2021’e kadar iptal etti İLGİLİ HABERGoogle ABD'de corona test merkezlerini listeliyorGoogle ABD’de corona test merkezlerini listeliyor

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy