Ekonomi

MediaMarkt-Teknosa görüşmeleri sona erdi

MediaMarkt-Teknosa görüşmeleri sona erdi

Sabancı Holding iştiraki Teknosa ’da stratejik opsiyonların değerlendirilmesi ile ilgili Ceconomy (MediaMarkt ’ın ana şirketi) ile yürütülen görüşmelerin 13 Ekim ’de kesildiğini duyurdu.

Almanya merkezli elektronik perakendecisi MediaMarkt ’ın ana şirketi konumundaki Ceconomy ’nin CFO ’su Mark Frese dün yaptığı açıklamada, Teknosa ’ya yatırım ile ilgili görüşmelerin askıda olduğunu söylemişti.

13 EKİM ’DE SONLANDI

Ceconomy ’nin açıklamasının ardından bu sabah Sabancı Holding ’den KAP ’a yapılan açıklamada, Ceconomy ile Teknosa ’ya ilişkin stratejik opsiyonların değerlendirilmesi görüşmelerine 19 Ocak ’ta başlanıldığı, görüşmelerin 13 Ekim ’de ise kesildiği belirtildi.

Açıklamada, Teknosa ’da stratejik opsiyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olmadığından, yapılacak bir açıklamanın hisse değerini etkileyebileceği düşüncesiyle konunun daha önceden kamuya açıklanmasının ertelendiği belirtildi.

Reuters ’ta 29 Ağustos ’ta kaynaklara dayandırılan haberde, Almanya merkezli elektronik perakendecisi MediaMarkt ’ın Teknosa hisselerini satın alma planını döviz kurlarında son dönemde yaşanan oynaklık nedeniyle askıya aldığı belirtilmişti.

TÜRKİYE’DE 63 MAĞAZA
MediaMarkt, Türkiye’de ilk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açtı. 2013 yılında da online satış kanalı mediamarkt.com.tr’yi hayata geçirdi. MediaMarkt’ın, 14 adedi İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 63 mağazası bulunuyor.

REUTERS

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy