Ekonomi

Rusya ABD’nin Suriye’den çekileceğinden şüpheli

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Rusya ABD'nin Suriye'den çekileceğinden şüpheli

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç, ABD ’nin askerlerini Suriye ’den geri çekmeye başladığına yönelik açıklamayı Rus haber ajansı RİA Novosti ’ye değerlendirdi.

ABD ’nin Suriye ’den birliklerini çekeceğine yönelik açıklamaya “şüpheyle” yaklaştıklarını belirten Klintseviç, “ABD ’nin Suriye ’den tümüyle çekileceğine inanmıyoruz. ABD, özel kuvvetlerini ve hava güçlerini Suriye ’de bırakacaktır.” diye konuştu.

Klintseviç, Suriye ’deki çok sayıda militanın ABD tarafından Afganistan ’a sevk edildiğini belirterek, “Demek ki Afganistan artık ana hedef olacak. Bunun yanı sıra Afganistan üzerinden Orta Asya ’yı da etkilemek isteyeceklerdir.” ifadesini kullandı.

Rusya ’nın Suriye ’deki birliklerinin geleceğine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Klintseviç, “Rusya da Şam ’la yaptığı anlaşmalar doğrultusunda Suriye ’de kalmaya devam edecek. Eğer Amerikalılar Suriye ’den çıkarsa, Suriye ’deki terörizmi 6 ayda bitiririz.” dedi.

Bu arada, Rusya Dışişleri Bakanlığı ’ndan yapılan yazılı açıklamada ise “ABD ’nin Suriye ’den çekilme kararı sonrasında, ülkede siyasi çözüme ulaşma olasılığı arttı.” ifadesine yer verildi.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı