Ekonomi

Standard & Poor’s İngiltere’nin Görünümünü Durağana Çevirdi

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Standard & Poor’s İngiltere’nin Görünümünü Durağana Çevirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) tarafından yapılan açıklamada İngiltere’nin AA/A-1+ olan uzun ve kısa vadeli döviz ve yerel para birimi cinsinden kredi notlarının teyit edildiği belirtilirken, kredi notu görünümünün ise negatiften durağana çevrildiği belirtildi.

Açıklamada İngiltere’de geçen hafta yapılan genel seçim sonucunda iktidarda olan Muhafazakar Parti’nin parlamentoda tek başına çoğunluğu elde etmesi sonrası AB’den çıkış anlaşmasının parlamentodan geçmesinin kolaylaştığı kaydedildi.

S&P’nin açıklamasında kredi derecelendirme kuruluşunun İngiltere’nin AB’den çıkışının ardından 2020 yılının aralık ayına kadar uygulanacak geçiş sürecinin uzatılmasını talep edebileceği anımsatıldı.

Kuzey İrlanda’da ulusalcıların ilk kez Birleşik Krallık’ı destekleyenlerden daha fazla sandalye sayısına eriştiği, İskoçya’da ise İskoç Ulusal Partisi’nin bölgesel İskoç parlamentosunda oyların yüzde 45’ini aldığı vurgulanırken İngiltere’nin AB’den ayrılmasının ardından İskoçya’dan yeniden ayrılık seslerinin yükseleceğine dikkat çekildi.

S&P’nin açıklamasına göre İngiltere’nin bu yılın sonunda yüzde 1,3, 2020’de 1,0, 2021’de 1,7, 2022’de ise yüzde 1,6 seviyesinde büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı