Genel

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Lideri Putin Türkiye’yi Konuştu

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Lideri Putin Türkiye'yi Konuştu

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump’ın G20 Liderler Zirvesi’nde gerçekleştirdikleri görüşmede Suriye’yi ele aldıklarını söyleyerek, “İki lider uluslararası ilişkileri, Suriye’yi ve İdlib’deki durumu konuştu. Bu bağlamda Türkiye hakkında da görüştüler.” dedi.

Peskov, Putin ile Trump’ın Japonya’nın Osaka kentinde yapılan G20 Liderler Zirvesi çerçevesinde bugün yaptıkları görüşme ile alaklaı basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

İki liderin uluslararası konuları görüştüklerini söyleyen Peskov, “Putin ve Trump uluslararası ilişkileri ve ticareti konuştular. Suriye’yi ve İdlib’deki durumu da konuştular. Bu çerçevede Türkiye hakkında da görüştüler.” sözlerini kullandı.

Görüşmede Çin ile alakalı olayların da görüşüldüğü bildirilen Peskov, “Ayrıca silahsızlanma ve stratejik istikrara dönük meseleler de ayrıntılı biçimde görüşüldü.” dedi.

İki liderin karşılıklı müzakerelerin sürmesi hususunda anlaştığına işaret eden Peskov, “Ele alınan meseleler Rus ve ABD’li dışişleri bakanları ve hazine görevlileri arasında sürecek.” diye konuştu.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı