Genel

ABD Başkanı Trump’ın Açıklamaları Borsaları Alt Üst Etti

ABD Başkanı Trump'ın Açıklamaları Borsaları Alt Üst Etti

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Çin ile yapacağı ticaret anlaşmasının bozulma sinyalini taşıyan çarpıcı açıklamaları, ABD piyasalarını alt üst etti. ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya hesabından Çin’le ilgili yaptığı açıklamalar, ticaret savaşı endişelerinin yeniden artmasına neden oldu. Washington ve Pekin arasındaki ticaret müzakerelerinin yeniden başladığını ifade eden Başkan Donal Trump, yaptığı paylaşımlarda şunları söyledi.

“Çin’le müzakereler tekrar başladı. Eğer uzatılmazlarsa Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Arjantin’de buluştuğumuz mükemmel ve sıcak akşam yemeğinden itibaren 90 gün içerisinde bitecek. Robert Lighthizer; Steven Mnuchin, Larry Kudlow, Wilbur Ross ve Peter Navarro ile yakından çalışarak Çin ile gerçek bir ticaret anlaşmasının mümkün olup olmadığına bakacak. Eğer mümkünse anlaşmayı tamamlayacağız. Çin’in bir an önce tarım ürünleri ve daha fazlasını satın almaya başlaması gerekiyor. Başkan Şi ve ben bu anlaşmanın gerçekleşmesini istiyoruz ve bu muhtemelen olacak ancak bu olmazsa benim bir tarife adamı olduğumu hatırlayın. Ülkeler veya insanlar ulusumuzun zenginliğini yağmalamaya geldiğinde, onlara bunun karşılığını ödetmek istiyorum. Bu ekonomik gücümüzü en yüksek seviyeye çıkarmamızın en iyi yolu. Şu an tarifelerden milyarlarca dolar alıyoruz. ABD’yi yeniden zenginleştireceğiz.” dedi.

PİYASALAR ALT ÜST OLDU!

ABD Başkanı Trump’ın ticaret anlaşmasının olmayacağını sinyalini taşıyan bu açıklamaları, ABD-Çin ateşkesinin yarattığı iyimserlikle hafta başında sert yükselen hisse senetlerinde büyük etki yarattı.

Kapanışta, Dow Jones Endeksi yüzde 3,10, Standard&Poor’s 500 Endeksi yüzde 3,24 ve Nasdaq Teknoloji Endeksi yüzde 3,8 değer kaybetti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.