Genel

AKD Genel Sekreteri: Doğan Demir’in Gelecek Partisi’ne katılmasına karşı çıktık

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

PİRHA- AKD Genel Sekreteri ve ABF Genel Başkan Yardımcısı Ali Özveren, Doğan Demir’in Gelecek Partisine katılmasına Yönetim Kurulu’ndan 19 kişi karşı çıktıklarını söyledi. Ancak Özveren, Demir’in kendilerine bu partiye katılmasının şahsi kararı olduğunu söylediğini kaydetti. 

AKD Genel başkanlığından geçen günlerde istifa eden Doğan Demir’in Gelecek Partisi’ne katılmasının ve bu partiye kurucu olmasının yankıları sürüyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AKD Genel Sekreteri ve ABF Genel Başkan Yardımcısı Ali Özveren, Doğan Demir’in partilerle, hükümetle ve bakanlarda görüştüğünü ama Doğan Demir’in bu Davutoğlu’nun kuracağı partiye katılacağını hiçbir zaman tahmin etmediklerini söyledi.

“DOĞRU OLMADIĞINI, ÖRGÜTTE SIKINTI YARATACAĞINI SÖYLEDİK”

Ali Özveren neden tahmin etmediklerini ise şöyle açıkladı:

“Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde olanları hepimiz biliyoruz. Davutoğlu’nun partisine kurucu üye olacağını söylediğinde Yönetim Kurulu olarak acil toplantı yaparak, bunun doğru olmadığını, örgütte sıkıntı yaratacağını söyledik. 19 arkadaşımız toplantıya katılarak bu kararı tasvip etmediğimizi söyledik. Kendisi de şahsi kararı olduğunu bizlere belirtti. 11 Aralık’ta bu toplantıyı yaptığımızda istifasını verdi. İki gün sonra da Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nde kurucu üye oldu. İstifasını aldıktan sonra yedekteki arkadaşımızı çağırarak yönetimini oluşturduk ve ardından hizmet etmeye başladık. Şu anda bir sıkıntı yok. Örgütlerimizle birlikte konuşarak yol almaya devam edeceğiz.”

“OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GEREK YOK”

Olağanüstü bir kongre gerektirecek bir durum olmadığını belirten Özveren, ilk etapta Doğan Demir’in Gelecek Partisi’nin kurucusu olmasından dolayı tepkiler oldu. Bizler şubelerimizle görüşerek bu süreci birlikte atlatacağımızı söyledik. Ocak ayının sonu ya da Şubat’ın başında bütün şube başkanlarımızla bir toplantı düzenleyeceğiz. Kurum başkanlarımızın görüşünü alacağız. Bazı sıkıntılar, sorunlar var onları en kısa zamanda gidereceğiz. Kardeş ve müsahip kurumlarla da irtibat halindeyiz, görüşüyoruz. Bundan sonraki süreçte bir sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum” diye konuştu.

Diren KESER/MERSİN

 

AKD Genel Sekreteri: Doğan Demir’in Gelecek Partisi’ne katılmasına karşı çıktık

Leave your vote

Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı