Genel

Ana Fatma Cemevi, AKP’li Esenler Belediyesi’nin davetini reddetti

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

PİRHA – AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun yemekli dernekler toplantısına Ana Fatma Cemevi yönetimi katılmama kararı aldı. Kararın ilçede bulunan diğer cemevleri ve Alevi dernekleri için de geçerli olduğunu belirten Ana Fatma Cemevi Başkanı Hıdır Balo, protestonun devam edeceğini belirtti.

İstanbul Esenler’de bulunan Ana Fatma Cemevi’nin Başkanı Hıdır Balo daveti neden reddettiklerini PİRHA’ya anlattı. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun İBB Meclisindeki cemevi karşıtı tavırlarını protesto ettiklerini belirten Balo, AKP ve MHP oylarıyla cemevi önergesinin reddedilmesi kararının Aleviler nezdinde bir hükmü olmadığını ve bu kararı tanımadıklarını söyledi

“SEÇİMDEN ÖNCE BAŞKA SEÇİMDEN SONRA BAŞKA”

Esenler’de yerel seçimler öncesinde cemevi talebini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya ileten cemevi yönetimi talebin olumlu karşılandığını hatta Göksu’nun talebe olumlu yaklaşıp meydanlarda dillendirdiğini belirten Hıdır Balo, Göksu’nun seçimden sonra talebin uygulanmasına yönelik herhangi bir adım atılmadığını belirtti. Balo, “Seçimden önce başka seçimden sonra başka tavırlar gördük. Her şeyi siyaset uğruna yapıldığını görmek bizleri üzdü” dedi.

“BAŞKANIN İBB’DEKİ TAVRINI PROTESTO EDECEĞİZ”

Esenler Belediyesi tarafından arandıklarını belirten Ana Fatma Cemevi Başkanı Hıdır Balo, Başkanın ilçedeki STK ve Alevi örgütleri ile yemekli bir toplantı düzenleneceğini ve cemevi yöneticilerinin de davet edildiğini ancak alınan karar doğrultusunda daveti reddettiklerini belirtti. Balo “İBB Meclisinde Sayın Tevfik Göksu’nun tavırları ve söylemleri bizleri derinden üzdü. İncindik. Cemevlerine yasal statüyü çok gören zihniyeti protesto edeceğiz. Ta ki olumlu bir adım atılıncaya kadar” diye konuştu.

“BELEDİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ OLUMLU BİR ADIMA KADAR ASKIDADIR”

Başkan Göksu’nun İBB Meclisinde cemevleri ile kabulsüzlüğünün devam etmesi durumunda Esenler Belediyesi ile ilişkilerin askıda olacağını belirten Cemevi Başkanı Hıdır Balo, “Belediye ile ilişkilerimiz bizleri kabul edip anlayıncaya dek askıda olacaktır. İlişkilerimizi durdurup Belediye Başkanı Göksu’nun her davetini ret edeceğiz” dedi.

Düzgün BULUT/İSTANBUL 

Ana Fatma Cemevi, AKP’li Esenler Belediyesi’nin davetini reddetti

Leave your vote

Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı