Genel

Kuzey Kore’den Trump’ın Görüşme Teklifine Yanıt: Çok İlginç Bir Öneri

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Kuzey Kore'den Trump'ın Görüşme Teklifine Yanıt: Çok İlginç Bir Öneri

Kuzey Kore, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile Kuzey ve Güney Kore arasında bulunan silahsızlandırılmış bölgede görüşme yapma teklifine “çok ilginç bir öneri” cevabını verdi.

Kuzey Kore’nin resmi ajansı KCNA’da çıkan habere göre, Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Choe Son Hui, Trump’ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile “silahsızlandırılmış bölgede” görüşme teklifini “çok ilginç bir öneri” olarak yorumladı.

Söz konusu haberde, teklifin iki lider arasında şahsi ilişkinin ilerletilmesi ve iki ülke ilişkilerinin derinleşmesi amacıyla bir fırsat olarak görülebileceği belirtildi.

Choe, henüz ABD tarafından iki liderin silahsızlandırılmış bölgede görüşme yapması için resmi bir teklif gelmediğini söylerken, bakan yardımcısının açıklamaları Kuzey Kore tarafının söz konusu görüşmeye olumlu baktığı şekilde yorumlandı.

TRUMP’DAN GÖRÜŞME TEKLİFİ 

G-20 Zirvesi doğrultusunda Japonya’ya giden ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’a görüşme teklifinde bulunmuştu.

Trump, Twitter’dan G-20 Zirvesi’nde çeşitli ülke liderleriyle yaptığı görüşmelerin ardından Güney Kore’ye gideceğini açıklamıştı.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile Japonya’dan beraber ayrılacaklarını duyuran Trump, “Kuzey Kore lideri bunu görüyorsa, kendisiyle sınırdaki silahsızlandırılmış bölgede buluşarak elini sıkmak ve merhaba demek istiyorum.” sözlerini aktarmıştı.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı