Genel

Özveren: Maraş Katliamı’nda yaşamını yitirenler için anıt yapılmalı-VİDEO

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

PİRHA- AKD Genel sekreteri ve ABF Genel Başkan Yardımcısı Ali Özveren, Maraş Katliamı’nda yaşamını yitirenleri anmak için herkesi Maraş’a davet ederek, “Maraş katliamında yaşamını yitirenler için bir anıt yapılmalı ve yaraların kapanması için adalet yerini bulmalı” dedi. 

Maraş Katliamının 41. yıl dönümüne dönük, birçok kurumdan açıklama yapılırken, cumartesi günü ise Maraş’ta anma düzenlenecek.

Anmaya ilişkin PİRHA’ya konuşan AKD Genel Sekreteri ve ABF Genel Başkan Yardımcısı Ali Özveren, Maraş Katliamı’nın 41 yıl dönümünde Maraş’ta olacaklarını belirterek “Alevi kurum temsilcilerinden oluşan bir heyet öncülüğünde anmamızın hazırlıklarını sürdürüyoruz. Avrupa ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde gelen kurum temsilcilerinin de katılımıyla Saat 11:00’da katliamın olduğu mahallede bulunan cemevinde anmamızı gerçekleştireceğiz” dedi.

Alevi kurumları olarak taleplerinin katliamda yaşamını yitiren canlar için bir anıt yapılması olduğunu ifade eden Özveren, “demokratik hakkımız olan anmamızı gerçekleştireceğiz ve adalet arayışımızı sürdüreceğiz. Mersin Cemevi olarak da saat 19:00’da Maraşlılar ve Pazarcıklılar Derneği ile ortak yapacağımız anmaya tüm canlarımızı bekliyoruz” dedi.

Diren KESER/MERSİN

Özveren: Maraş Katliamı’nda yaşamını yitirenler için anıt yapılmalı-VİDEO

Leave your vote

Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı