Gündem

CHP’de ‘Mansur Yavaş’ Depremi! Partide İşler Karıştı

CHP'de 'Mansur Yavaş' Depremi! Partide İşler Karıştı

Kulislerde aday belirlemede, tabanın ön seçim çağrılarına önem vermeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun, kendi çıkardığı adayları parti örgütüne direttiği gündeme geldi. Özellikle Ankara ’da 2014 senesinde aday gösterdikleri Yavaş ’ın CHP tabanına ters düştüğü ifade ediliyor. Yavaş ’ın 2014 yılında seçimlerin ertesi gün CHP ’den istifa ettiğini belirten muhalifler, Kılıçdaroğlu ’nun yine aynı yanlışı yaptığını savunuyor. Muhalifler, 2014 yılında seçilemeyince partiden istifa ettiğini hatırlattıkları Yavaş ’ı ‘kadrolu aday ’ olarak tanımlıyor.

NASIL GÜVENİLİYOR?

İYİ Parti ile ortak aday formülüne karşı çıkan muhalifler, CHP yönetimine ilişkin ‘5 senede kendi bünyesinde yerel yönetim için aday yetiştirememe’ eleştirisini getiriyor. Muhalifler, İYİ Parti ile Mart ittifakı hakkında ise ana muhalefet partisinin tabanda karşılığı olmayan ve yeni kurulmuş bir partiye güvenmesinin doğru olmadığı kanaatinde.

TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Diğer yandan Mansur Yavaş geçtiğimiz gün parti genel merkezinde Kılıçdaroğlu ’nu ziyaret etti. Görüşmede Yavaş ’ın Kılıçdaroğlu ’na aday gösterildiği için teşekkür ettiği ortaya çıktı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Yavaş ’ı telefonla arayıp tebrik etti. İYİ Parti Genel Sekreteri Paçacı ise ‘İYİ Parti olarak hem Yavaş ’ın şahsında hem de yaptığımız anlaşma gereği tam desteğimizi vereceğimizi ifade edebilirim’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.