Gündem

Dışişleri Bakanlığından İsrail’e Büyük Tepki!

Dışişleri Bakanlığından İsrail'e Büyük Tepki!

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’de hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde “Batı Şeria’nın ilhak edilmesine” yönelik ifadelere sessiz kalmadı. Bu doğrultuda uluslararası topluma iki devletli çözüm vizyonuna sahip çıkılması yönünde çağrı yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İsrail’deki gelişmeler hakkındaki Bakanlığa doğrultulan bir soruya yazılı olarak yanıtladı.

İsrail’de hükümet kurma çalışmaları kapsamında imzalanan koalisyon anlaşmasında yer alan “Batı Şeria’nın ilhak edilmesine” yönelik konunun, işgal altındaki Filistin topraklarını gasbetmeyi amaçlayan son derece tehlikeli bir zihniyetin tezahürü olduğuna işaret eden Aksoy, şu ifadeleri kullandı:

“Uluslararası hukuku ayaklar altına alıp insanlığın ortak vicdanını yaralayacak böyle vahim bir adımın uluslararası toplumun adalet ve sorumluluk duygusuna sahip hiçbir üyesi tarafından kabul ve destek görmeyeceğine inanıyoruz. Uluslararası toplumu İsrail’in tek taraflı gayrimeşru girişimlerine karşı durarak, yerleşik parametreler ve 1967 sınırları temelinde iki devletli çözüm vizyonuna sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Türkiye, kardeş Filistin halkının yanında durmaya ve haklı davasını tüm gücüyle desteklemeye devam edecektir. İşgal ve ilhak politikalarına son vermeden Orta Doğu ’ya barış gelmeyecektir.”

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy