Gündem

Düşen Otobüs Bileti Fiyatları Vatandaşı Sevindirdi

Düşen Otobüs Bileti Fiyatları Vatandaşı Sevindirdi

Coronavirüs tedbirleri kapsamında birçok ile giriş çıkış yasaklanırken, normalleşme süreci ile birlikte şehirler arası yolculuk tekrar başladı. Artan bilet fitarlarından sonra vatandaşlar durumdan şikayetçi oldu. Bu gelişmelerin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yeni bir düzenleme yaptı.

Bu kapsamda, şehirler arası otobüs fiyatları yaklaşık yüzde 30 oranında düştü. Ücret tarifesine göre önceden 101 ile 115 km arasındaki yolculuklarda bilet fiyatları 100 lira iken 70 liraya çekildi. Yine önceki tarifeye göre 2 bin kilometre ve üzeri bilet fiyatları ise 500 liradan 375 liraya çekildi. Genel olarak bilet fiyatları yeni düzenleme ile kilometre aralığına göre 70 ile 375 lira arasında değişiyor.

Bazı firmalarda yapılan indirim ise yüzde 40 oranlarına kadar çıkabiliyor. 

“TEKLİ KOLTUKLARDA SEYAHAT EDİLİYOR”

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan bir firmada yetkili olan Batuhan Arpa, “Maske, dezenfektan gibi hususlara dikkat ediyoruz. Yolcular tekli koltuklarda seyahat ediyor. Bakanlığın duyurusunda yan yana seyahat sadece aynı aileden kişilerle yapılacak. Bilet fiyatlarında indirime gidildi. İstanbul ile Ankara arasında sefer yapan otobüsün bilet fiyatı eskiden 160 liraydı, şimdi ise 120 liraya indirildi. İstanbul’dan Rize’ye sefer yapan otobüs fiyatı 300 liradan 240 liraya kadar düştü. İstanbul’dan Antalya’ya giden otobüs bileti fiyatı da 220 lira civarından, yaklaşık yüzde 30 indirim yapıldı.” dedi.

“YÜZDE 30’A VARAN DÜŞÜŞ SÖZ KONUSU”

Başka bir firmanın yekilisi Koray Seki ise “Yüzde 30’a varan bir düşüş söz konusu. Firma olarak İstanbul’dan Karabük’e 160 liraya bilet keserken, şimdi ise 115 liraya bilet kesiyoruz. İndirimden önce İstanbul’dan Kastamonu’ya 170 liraya bilet kesilirken, şuanda 120 liraya kesiliyor. İstanbul’dan Ankara’ya ise eskiden 135 liraya bilet kesiyorduk, şimdi 85 liraya kadar düştü. Araçlarımız seferden önce dezenfekte ediliyor. Maskesiz yolcu almıyoruz ve yolcuların ateşlerini ölçüyoruz.” şeklinde konuştu.

Otobüsle yolculuk yapan Hasan Ateş adındaki vatandaş da durumu değerlendirdi ve “Otobüs fiyatlarının düşmesini olumlu karşılıyorum. Maskesiz otobüslere binmiyoruz. Tedbirimizi alıyoruz. Otobüsler genel olarak tekli koltuklarda yolcu almalarına rağmen yine de fiyatta bir düşüş oldu. Bu durum bizi sevindirdi.” dedi.

İLİşKİLİ HABERLER Otobüs Biletlerine Yeni Ücret Tarifesi!

Otobüs Biletlerine Yeni Ücret Tarifesi!

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy