Gündem

Hastaların Eczanelere Olan 30 Bin Liralık Borcunu Ödedi

Hastaların Eczanelere Olan 30 Bin Liralık Borcunu Ödedi

Bursa’da kendisini gizli tutan bir hayırsever vatandaş, Alemdar Mahallesi’nde 4, Soğanlı Mahallesi’nde 5 ve Sırameşeler Mahallesi’nde 2 olmak üzere 11 eczanenin yaklaşık 30 bin TL civarındaki veresiye defterini ödedi.

Veresiye defterini kapatmakla yetinmeyen hayırsever, ihtiyaç sahipleri için de zarf içinde bir miktar para koydu.

Alemdar Mahallesi’nde eczacılık yapan Mehmet Selçuk, “Bir hayırseverimiz eczanemizden borcu olanların listesini istedi. Biz de kendilerine listeyi verdik. Sağ olsun borcu kapattılar ve ekstradan da zarfın içinde bir miktar para bıraktılar. Bizim eczanemizde 20 kişilik bir liste vardı ve 5 bine yakın borç silindi. Kendisinden Allah razı olsun” sözlerine yer verdi.

Alemdar Mahalle Muhtarı Abdullah Akay da, “Burada ihtiyaç sahibi insanlarımız çok var. Dün bir hayırsever geldi ve 3 mahallede bulunan eczanelerimizin her birine giderek ihtiyaç sahiplerinin borçlarını ödedi. Daha önce bakkallara yapılan bu davranışı kendisi eczanelerde yapmak istedi. Bizim kabaca hesapladığımız 30 bin TL üzerinde bir yardım yapıldı. Şu anda başka mahallelerde de yapacağını biliyoruz ve muhtar arkadaşlarımıza yönlendirdik. Allah böyle hayırseverlerin hizmetlerini arttırsın. Vatandaşlar kendilerinin borçlarını ödendiğini duyunca ve ekstradan para bırakıldığını öğrenince çok mutlu oldu. Dualar ettiler” dedi.

Borcunun kapandığını ifade eden yaşlı bir kadın ise, “Allah borcu kapatanlardan razı olsun” sözlerine yer verdi.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy