Gündem

İzmir’de Fayton Taşımacılığı Yasaklandı

İzmir'de Fayton Taşımacılığı Yasaklandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, önceki yıllarda onaylanan Fayton Çalışma Esas ve Usulleri Yönergesi’ni iptal ederek İzmir’de fayton dönemine son verdi.

Belediyeye bağlı İZULAŞ dahilindeki fayton işletmesi 1 Mayıs’tan itibaren kapatılırken, karar kapsamında Karşıyaka, Selçuk ve Dikili’deki toplam 32 faytonun çalışmalarına da son verildi.

İZİN ALINAN DURUMLARDA KULLANILABİLECEK  

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 139’uncu maddesine dayanarak resmi tören ve izin alınacak merasimler dışında hayvanla çekilen motorsuz araçların ve hayvan sürücülerinin şehir merkezindeki tüm bulvar, cadde ve trafik yoğunluğu olan sokaklarına girişine yasak getirildi.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, hayvan haklarını korumanın temel önceliklerinden biri olduğunu ifade ederek, “İzmir ’in hayvan hakları konusunda örnek ve öncü bir kent olmasını hedefliyoruz. Seçildiğimiz günden bu yana faytonların kaldırılmasıyla ilgili yasal ve teknik süreçleri hiç aralık vermeden yürüttük. Bu süreç kısa süre önce tamamlandı ve İzmir ’de fayton dönemi kapandı.” sözlerini aktardı.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.