Gündem

Makam Araçlarına ‘İsraf’ Diyen Kılıçdaroğlu Lüks Aracıyla Tepki Topladı!

Makam Araçlarına 'İsraf' Diyen Kılıçdaroğlu Lüks Aracıyla Tepki Topladı!

Ana muhalefet partisi CHP yine kendi içinde çelişerek gündemi salladı. Makam araçlarının kullanımının israf olduğunu sebep göstererek söz konusu araçların kullanılmasının durdurulması talebinde bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu 2 milyon lira fiyatı olan Audi marka yeni makam aracıyla büyük tepki topladı.

Cumhuriyetçi Hareket Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu 4000 motor olan Audi A8 marka zırhlı makam aracı satın aldı. Aracın fiyatı ise yaklaşık 2 milyon lira olarak tespit edildi.

“MAKAM ARACI SALTANATI BİTMELİ DEMİŞTİ”
Kılıçdaroğlu önceki günlerde parti genel merkezinde düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından basına yaptığı açıklamada, ekonomik buhrandan çıkışla ilgili 16 maddelik paket açıklamıştı. Bu doğrultuda israf vurgusu yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyleydi:

“Kamuda israfa son vereceğini millete taahhüt etmelidir. Kamuda israfın ve savurganlığın faturasını milletin ödediği bir gerçektir. Hükümet israfı önlemeli ayrıca tasarrufa hangi alanlardan başlayacağını da somut olarak kamuoyuna açıklamalıdır.

Örneğin kamu-özel işbirliği çerçevesinde yapılan tüm döviz garantili taahhütlerin Türk Lirası’na dönüştürüleceğini, gerekirse kamulaştırılacağını, kamuda merkezi idare ve yerel yönetimlerde makam aracı saltanatına son vereceğini taahhüt etmelidir.”

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy