Gündem

Metrobüs Şoförüne Şemsiyeyle Saldıran Sanığa 11 Yıl Hapis

Metrobüs Şoförüne Şemsiyeyle Saldıran Sanığa 11 Yıl Hapis

İstanbul Kadıköy’de, şemsiyeyle saldırdığı metrobüs şoförünün kaza yapmasına ve 17 kişinin yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen sanık, ‘silahla kasten yaralama’, ‘kamu malına zarar verme’ ve ‘olası kastla mala zarar verme’ suçlarından 11 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanık Murat Akbulut katılırken, taraf avukatları da hazır bulundu. Savunmasını yapan Akbulut, kendisinin yaşlı bir insana yardım etmeye çalıştığını savundu ve olayın bu aşamaya gelmesinin asıl nedeninin metrobüs şoförünün ettiği küfür olduğunu söyledi. “Olayın buraya gelmesini ben de istemezdim.” diyen Akbulut, üzgün olduğunu sözlerine ekledi.

MAHKEME ŞEMSİYEYİ SİLAH SAYDI

Mahkeme heyeti, olayda kullanılan şemsiyeyi silahtan saydı ve Akbulut’un ‘silahla kasten yaralama’, ‘kamu malına zarar verme’ ve ‘olası kastla mala zarar verme’ suçlarından 11 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Ayrıca mahkeme, sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak, adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verdi.

NE OLDU?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 23 Eylül 2016’da Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na giden metrobüsün, Acıbadem durağında yoldan çıkarak kaza yaptığı belirtilmişti. Kazanın, sanık Murat Akbulut’un metrobüs şoförü Recai Türkoğlu’na şemsiyeyle vurması sonucunda meydana geldiği aktarılan iddianamede, olayda 17 kişinin zarar gördüğü ifade edilmişti. İddianamede, Akbulut’un “olası kastla kasten yaralama”, “kamu malına zarar verme” ve “olası kastla mala zarar verme” suçlarından 17 yıldan 68 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

İLİşKİLİ HABERLER Haliç Köprüsü Üstünde Metrobüs Kazası

Haliç Köprüsü Üstünde Metrobüs Kazası

Unkapanı'ndaki Kaza Trafiği Kitledi

Unkapanı’ndaki Kaza Trafiği Kitledi

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy