Gündem

Padişah Türbesinde Peygamber Efendimizin Kutsal Emanetlerine Hakaret

Padişah Türbesinde Peygamber Efendimizin Kutsal Emanetlerine Hakaret

Show TV Ana Haber’de ekranlara gelen habere göre, I. Abdülhamit ve Sultan IV. Mustafa Türbesi’nin içerisinde kamera kaydı yapan bir kişi, türbe içerisinde “Arapça okuyorlar. Ne okuduklarından zaten haberleri yok. Peygamber Efendimizin mübarek ayak izi diye bir taş koymuşlar buraya ayak izi. Hangi taşın üstüne basarsanız basın ayak taşta iz bırakmaz. Bu da peygamberin sakalı. Ya sakal dursa ne olur. İnsanları böyle kandırıyorlar işte, Allah inancıyla. Dinbazlar. Alim denilen şahıslar ve yönetimde olanlar da bundan nemalıp halkı koyunlaştırıp, sömürmektedir. Kandırmaya devam etmektedir” sözlerini kullandı.

Bu sözlerin ardından türbede olan bir kişi, “Sizi dinlemek zorunda değiliz. Eleştirilerinizi gidin başka yerde yapın. Burası eleştiri yeri değil. Buraya dua etmeye geldik. Seversin sevmezsin o beni bağlamaz. Bu kutsal mekanda saygılı olmak zorundasın” diyerek tepki gösterdi.

Sultan I. Abdülhamit ve Sultan IV. Mustafa’nın sandukalarını göstererek “Bu sandıklara mı saygı duyacağım” diye yanıt veren şahıs daha sonra türbeden ayrıldı. Türbede yer alan vatandaşlar ise güvenlik personeline de tepki gösterip “Bu mübareklere sahip çıkmak değil ise senin amacın durma o zaman git ağabey” sözlerini kullandılar.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.