Gündem

Palu Ailesi İçin Bakanlık Devreye Girdi

Palu Ailesi İçin Bakanlık Devreye Girdi

Türkiye 21 Aralık tarihinden itibaren ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Palu ailesinin kan donduran iddialarını tartışıyor.

AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI TUNCER USTAEL HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Müge Anlı’nın sunuculuğunu yaptığı Tatlı Sert adlı programa gelen  ve akıbeti henüz tespit edilemeyen Meryem Tahnal ve kızı Melike Tahnal için harekete geçti. Palu ailesi için sağlık tedbiri alınacağını belirten bakanlık, Tuncer Ustael için de suç duyurusunda bulunulacağını ifade etti.

NELER YAŞANMIŞTI?

2006 senesidne Meryem, kocasının kendisini sattığını belirterek İzmit’teki baba evine geri döndü. Fakat kocası Meryem’in peşini bırakmadı. Zaman zaman polislerin araya girerek son verdiği tartışma felaket bir sonla bitti. Meryem Hanım’ın babası Harun Palu, damadını öldürdü. İşlediği cinayetten dolayı 7 yıl hüküm giydi. İşlenen cinayetten sonra öldürülen eşin akrabaları, Meryem ve ailesinin peşine düştü. Meryem Hanım, çocuğu ve 4 aile üyeis ile beraber bir servis aracının içinde yaşamaya başladı. Devamlı olarak yer değiştiren aile üyeleri hiçbir şekilde bir eve sığınmadı. Takvimler 2008 senesinin Aralık ayını gösterdiğinde 32 yaşındaki Meryem Tahnal, yaşadığı servis aracından dışarı çıktı. Sonrasında kayıplara karıştı. İki çocuk annesi kadının izine 10 sene boyunca hiç kimse izine ulaşamadı. Meryem’in kaybolmasından bir sene sonra Meryem Hanım’ın kızı Melike’yi amcası Halit Tahnal gelip aldı. Fakat Melike’den de 9 yıldır haber alınamıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.