Gündem

THY’den ABD’deki Türk Vatandaşları İçin New York’tan Özel Sefer

THY'den ABD'deki Türk Vatandaşları İçin New York'tan Özel Sefer
Türk Hava Yollarının (THY), coronavirüs salgınından dolayı ABD’de bulunan Türk vatandaşları için New York’tan 17 Haziran’da özel sefer yapılacağını dile getirdi.

Bu doğrultuda Türkiye’nin New York Başkonsolosluğundan yapılan açıklamada, ”Türk Hava Yolları tarafından 17 Haziran 2020 Çarşamba günü, New York yerel saatiyle 18.45’te JFK Havalimanı’ndan İstanbul’a özel bir sefer (TK4902) düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu seferle ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımızın biletlerini aşağıdaki satış kanallarından biri üzerinden en kısa sürede temin etmeleri gerekmektedir.”duyurusu yapıldı.

Aynı açıklamada biletlerin, THY çağrı merkezi ve nycinfo@thy.com e-mail adresi ile THY New York ofisinden alınabileceği işaret edildi. Ayrıca Covid-19 şikayetlerinden birine sahip olan ya da daha evvelinde Covid-19’a yakalanmış olanların uçuşa kabul edilmelerinin yolcu güvenliği bakımından imkansız olacağı söylendi.

Öte yandan, yolcuların normal koşullarda hakkı olan kabin bagajlarının salgına karşı önlemler kapsamında uçuş kabinine alınmalarına izin verilmeyeceği bildirilerek, bagajların bilet işlemleri esnasında uçağa yüklenmek üzere bırakılması tavsiye edildi.

Bununla birlikte THY tarafından 15 Mayıs’ta New York ve Chicago’dan, 16 Mayıs’ta Houston’dan ve 17 Mayıs’ta da Miami’den özel sefer düzenlenmişti.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy