Gündem

Ünlü Çizgi Film Kanalı Cartoon Network Çizgi Film Adı Altında Satanist Ayinlerini Yayınladı

Ünlü Çizgi Film Kanalı Cartoon Network Çizgi Film Adı Altında Satanist Ayinlerini Yayınladı

ABD kuruluşlu çizgi film kanalı Cartoon Network skandal bir yayın gerçekleştirdi. Uluslararası alanda geniş bir izleyici kitlesine sahip olan çizgi film kanalı, yayınladığı bir kısa filmde satanist ayinlerine yer verdi.

Söz konusu korkunç yayında, satanistlere ait olduğu anlaşılan kıyafetlerle yansıtılan çizgi film kahramanlarının yeni doğmuş bebeklere müzik eşliğinde ağır işkenceler yaptığı görüldü. Bu durumu göz yummayan Gazeteci Mehmet Ali Önel olayı gündeme taşıdı.

Gazeteci Mehmet Ali Önel bu doğrultuda Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bu medya grubunun Türkiye yayın hakları iptal edilmelidir. Bu işin lami cimi yok!Bu şeytan dostları artık açıktan savaşıyor. Bunlara gereken cevap verilmelidir. Bu zihniyetin insanları zehirlemesine göz yumulamaz!

Yayının nerde yapıldığının önemi yok!Bu bir zihniyet!” ifadelerini kullandı.Kanalın sicili bozuk Türkçe yayın yapan Cartoon Network isimli çocuk kanalının geçmiş dönemlerde yayınladığı içeriklerden farklı zamanlarda ceza yediği ortaya çıktı. Çizgi film kanalında yayınlanan ‘Clarence’ adlı çizgi film, şiddet, argo ve cinsellik içeren sahneleriyle RTÜK tarafından cezalandırıldı. 

Satanist propagandası ile tepki çeken Cartoon Network’ta geçmiş dönemde LGBT içerikli mesaj içeren yayınlara da yer verildi. Annesinin makyaj malzemesiyle kendine ruj süren erkek çocuğa topuklu ayakkabı giydirilmesi ve benzeri içerikler çizgi film olarak aynı kanalda yayınlandı. Uzmanlar, Cartoon Network’un şiddet, sihir, büyü unsurları ile çocuklara yanlış örneklik teşkil eden yayınlara devam ettiğini ve bu konuda ebeveynlerin dikkatli olması gerektiğini hatırlatıyor. “

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy