Kültür-Sanat

Bu atölye sanata açık

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Bu atölye sanata açık

K.Ö.K Lab ’s, 4 kişilik beyin takımı ile kurulan bir deneysel sanat atölyesi… Yağmur Damcıoğlu Namak, Fuat Namak, Tuğçe Özlü Şentürk ve Can Şentürk ’ün kurduğu bu atölyede sanat adına birçok şey yapılıyor. Atölye, sanat ve sanat dallarının yayılmasını daha kolay ulaşılmasını hedefleyerek ekibin 2-3 yıldır üzerinde çalıştığı bir projenin ürünü olarak bu yıl ortaya çıktı.
Ekip, bu projeyi Beşiktaş merkezde Abbasağa Parkı ’na paralel sokakta, 50 metrekarelik bir işyerini kiralayıp sahnesinden, parkelerine kadar ikinci el malzeme kullanarak tamamen emek gücü ile hazırlanmış bir sanat atölyesine çevirmiş. Faaliyetlerine butik bir atölye olarak devam eden deneysel sanat atölyesi, sosyal etkinlikler, grup çalışması, bire bir çalışmalar, stand-up gösterileri, okuma tiyatrosu atölyeleri, şan ve solfej atölyeleri, gitar atölyeleri, YouTube video çekimleri, fotoğraf çekimleri, piyano atölyeleri, doğaçlama atölyeleri, tasarım atölyeleri, yazarlık atölyeleri, seslendirme atölyeleri, şiir dinleti geceleri, sanat filmi gösterimleri düzenleyerek sanatı seven ve sanatla iç içe olmak isteyen herkese hizmet veriyor. Aynı zamanda farklı projeleri olanlarla birlikte yol haritası çıkarıp hayata geçirmeye yardımcı oluyorlar.
Yağmur Damcıoğlu Namak, “K.Ö.K Lab ’s, Patentli Lama Drama Design tasarım çanta markamıza da ev sahipliği yapan üniversiteden en yakın sınıf arkadaşım ve eşlerimizle birlikte başlattığımız bir projenin ürünü olarak ortaya çıktı, herkesin hayal güçlerinin birikimleriyle dizayn edilen şirin bir atölye, daha da doğrusu deneysel sanat atölyesi, biz bu unvanı kullanıyoruz çünkü farklı metotlarla sanat dallarını birleştirip yenilikçi projeler üretiyoruz. İsim olarak da K.Ö.K. Lab ’s çok yaratıcı geldi , malum ‘Lab ’s ’ laboratuvar kısaltması fakat K.Ö.K kısaltması içinde çok anlam yüklü: Küçük Ölçekli Kültür, Küçük Ölçekli Kitap, Küçük Ölçekli Kare, Küçük Ölçekli Kumaş, Küçük Ölçekli Koro, Küçük Ölçekli Kahve… (hayal gücünüz nereye kadarsa)” diyor. Ayrıca yeni bir sosyal proje olarak atölyeye kendi okuduğu kitaplardan bağışlayan herkese kahve ikram ediliyor, ekip bu proje ile kitap değişimi ve kültür paylaşımını hedefliyor.

Kasımda ‘Etkin Ses/ Nefes Kullanımı ve Konuşma Sanatı ’

Deneysel Sanat Atölyesi K.Ö.K Lab ’s 9-10 Kasım ’da Sercan Gidişoğlu ’nu ağırlayacak. Gidişoğlu, “Etkin Ses/ Nefes Kullanımı ve Konuşma Sanatı” adlı bir atölye düzenleyecek. 34 yıldır seslendirme, 29 yıldır tiyatro oyunculuğu ve bunların yanı sıra tiyatro alanında reji, jüri üyeliği, araştırma ve eğitmenlik yapan Gidişoğlu, bugüne kadar pek çok etkinlik kapsamında farklı oyunculuk metodları, ses ve nefes teknikleri, vb. konularda atölyeler düzenledi. Atölye kapsamında farklı sahne sanatları disiplinlerinden ses ve nefes kullanımına dair egzersizlerin yanı sıra ses kullanım teknikleri, etkili hitabetin püf noktaları ele alınacak. Atölye çalışması, sahne sanatları profesyonellerine olduğu kadar kendini daha doğru ve etkili ifade etmek ve bu yolla iş ya da eğitim hayatında başarılı olmayı hedefleyen herkese açık olacak.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı