Makale

HEPSİ ÖĞRENCİYDİ

Eveettt... Bu gün öğretmenler günü ve tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutluyorum.

Eveettt… Bu gün öğretmenler günü ve tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutluyorum.

Öğretmenlik yaşamın hemen her alanında olduğu gibi öğrencilikte gene aynı şekildedir. Hem öğrenir, hem de öğretiriz…

Ben bu güne traji komik bir hikaye yazmak istedim aslında… Konu mu? Siyasilerin öğretmeni… Ve benim hikayeme göre hepsinin öğretmeni tek bir kişi… e dolayısıyla hepsi aynı sınıftanmışşş…

Öğretmenimizin adı Refika olsun… Refika öğretmen Ankara Kızılay’da gezerken, ardından bir bayan bağırmaya başlar: “Öğretmeniiim…! Hocaaaam…! Benn! 294 Emine!”… “Aaaa…! Emine evladım Vallahi gözlerinden tanıdım seni çocuğum!” Emine Refika öğretmenin ellerine yapışır ve hem koklar, hem de öper! Sonra gözlerinin içine bakarak “Hocam ne olur bir çay ısmarlayım… Sohbet edelim! ” Kıramaz anaç Refika öğretmen… Yıllar sonra evladına emek verdiği gibi emek verdiklerinden bir öğrenci karşısına çıkmıştır… E merakı da vardır ne oldular, ne bittiler diye…

Laf bu ya… Refika öğretmen, Emine ile beraber, Gülen’i, Kılıçdaroğlu’nu, Demirtaş’ı, Bahçeli’yi, Akşener’i yetiştirmiştir…

. . .

Refika öğretmen, kendisine hayranlıkla bakmaya devam eden 294 Emine ile sohbete başlamıştır ve konu yetiştirdiği siyasi öğrencilere gelince derin bir nefes çekerek uzaklara dalarak başlar anlatmaya…”Fethullah okurken de böyleydi… Sınıfı bölmüştü, öğrenciler arasında habire kargaşa çıkarıp duruyordu. Sınıf başkanı olmak için sınıf başkanına defalarca saldırmıştı… Hiç normal yolları denemezdi. Hep savaş halindeydi herkesle… Ceza için tek ayak üstüne kalkacağını anlayınca da ağlamaya başlar ve diğer diğer sınıflardan yardım isterdi… Kayıdı bizim okulda görünmesine rağmen yıllarca gitti başka okullarda okuyup, bizim okuldaki, bilgileri diğer okullara taşırdı… En sonunda hiç bir okul kabul etmedi onu…”

…”Kılıçdaroğlu’da safını belirleyemezdi… Hemen her sırada oturmaya kalkardı, girdiği guruplarda akıllı olanları atardı, sonra da ben yokum deyip milleti yüz üstü bırakırdı… Sözlüye kalktığı zaman da verdiği cevaptan emin olamaz, cevabını değiştirirdi… Bu yüzden notları hep 2.6 nın üzerine çıkmazdı ve habire sınıfta kalırdı…”

…” Demirtaş Fetullah’ı çok severdi ve hep onun yanında dururdu, kendini kollatırdı… Okuldaki hırsızlık ve gizli sigara ve uyuşturucu satışlarında hep o konuşulurdu… Okulun bahçesini hep kendi ve arkadaşlarının olsun isterdi ama aslında bunu ona isteden başkalarıydı… Sonunda hep tek kalırdı ve cezayı kendi alırdı. Bilgisi vardı ama kişiliği hiç yoktu… Sınıfı ve okulu bölmek için uğraşıp dururdu. Kim müdürü olsa onunla kavga ederdi.”

…”Bahçeli çalışkan ama yeterli değildi. Kurallara ve arkadaşlarına bağlıydı… Bazı potları vardı ve o potları onu başarısızlığa sürükledi. Oldum olası okulda adı altındaki illegal güç kuranlara bir ilgisi vardı ve bazısına hak verir, aldıkları cezaların kaldırılması için çaba sarf edip, kendini zor duruma düşürürdü…”

…”Akşener m,i? Ona yazık oldu… Okulda da gaza getirilir sonra da fatuyı o öderdi… Kendisine ifitfat eden herkese koşar aralarında bulunur sonra da inkar ederdi. Fethullah’la ile çok yakındı. Şimdi neden inkar ediyor anlamadım”

…İşte böyle 294 Emine…! Çocuklarından belliydi böyle olacakları! Tayyip o zaman da bunları yola getiremedi ve hala uğraşıp duruyor… Allah Tayyip’e yardım etsin! O gene kazanmaya devam eder bence!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.