Makale

Kazdağları’nda Düzenlenen Uluslararası Farkındalık Festivali 24 Kasımda Başladı

24-25 Kasım tarihlerinde Kazdağları’nda organize edilen Uluslararasi Farkindalik Festivali bugun basladi. Saat 11.00'de yapilan acilisin ardindan acik havada topluca nefes ve ozguveni gelistirme calismaları pratik olarak gerceklestirildi

Kazdağları’nda Düzenlenen Uluslararası Farkındalık Festivali 24 Kasımda Başladı

24-25 Kasım tarihlerinde Kazdağları’nda organize edilen Uluslararasi Farkindalik Festivali bugun basladi. Saat 11.00’de yapilan acilisin ardindan acik havada topluca nefes ve ozguveni gelistirme calismaları pratik olarak gerceklestirildi. 2 gün süreli haftasonu etkinliğinde 8 farkındalık çalışması yapılacağı ve festivalin pazar akşamı sona ereceği belirtildi.

Dünyanın oksijen oranı en yüksek bölgelerinden Kazdağları’nda “Değişim İle Yenilen” konseptiyle düzenlenen etkinlik, yenilenmek, kışa sağlık ve enerji dolu girmek için mükemmel bir fırsat. Kazdağları’nın eteklerinde bir otelde düzenlenen Festival aynı zamanda sağlıklı yiyecekler, yemyeşil doğada nefes çalışmaları, spor aktiviteleri, yürüyüşlerle de zengin seçenekler sunuyor.

Oksijen ve enerji deposu eşsiz doğada iki gün boyunca yapılacak çeşitli farkındalık çalışmalarına toplamda 400’e yakın kişinin katılacağı bilgisini veren yetkililer ABD, Japonya, Fransa, Bulgaristan, İspanya, Irak gibi yurtdışı ülkelerden de konuklar olduğunu iletti.

Festivalde özgüven, yaratıcılık, içsel güç, saf sevginin geliştirilmesine yönelik 6 farklı enerji merkezi çalışması, İnteraktif Söyleşi ile stres yönetimi, öfkeyi dönüştürme, korkuyu yenme ve depresyondan özgürleşme sanatı üzerine etkili ve pratik çalışmalar da düzenlenecek.

Farkındalık Festivalleri Dünya Değişim Akademisi kurucularının 55 yıllık bilgi ve deneyim birikimi ile 10 seneden bu yana kesintisiz olarak her ay düzenlenmekte. İlk defa 2008 senesinde katılımcılardan gelen taleplerle doğaya taşınan bu etkinlikler, doğayla bütünleşme sayesinde tekniklerin etkisini de artırmakta. Farkındalık Festivalleri, bugüne kadar binlerce katılımcının buluşma noktası olarak uluslararası bir organizasyon haline geldi.

DEĞİŞİM SANATI PROGRAMLARI NELERDİR VE İNSANA NE KATAR?

Değişim Uzmanları liderliğinde uygulanan Değişim Sanatı programları ile birey kendi öz doğasını keşfeder ve potansiyellerini harekete geçirir, yaşam sonsuz olanaklar sunan bir maceraya dönüşür. Böylece insan coşku ve heyecan ile yaşama sarılacak ve geride kalan tek bir an için bile pişmanlık ya da kayıp duygusu yaşamayacaktır.

Aşk, Sağlıklı Cinsellik, Ebeveyn Olma, Affetme gibi konularda uygulanan Değişim Sanatı programları insana hep özlediği ve aradığı aşk ve aile hayatını sunacaktır.

Korkuları Aşma, Kıskançlıktan Özgürleşme, Öfkeden Özgürleşme, Nefretten Özgürleşme gibi Değişim Sanatı programları ise bireyin baskıladığı ve bu nedenle içinde biriken, böylece negatif düşünce ve davranış kalıplarına neden olan olumsuz enerjileri atmasını ve daha hafif ve mutlu bir hayat sürmesini sağlayacaktır.

Sezgili Olma, Tekamül, Anda Kalma, Farkındalık, Kendini Bilme gibi Değişim Sanatı programları sayesinde ise birey görünenin arkasında gizli olanı fark edip keşfedecek ve aslında görünen ile gizli olanın derinde bütün teşkil ettiğini, bölünmenin sadece yüzeyde olduğunu anlayacaktır.

Liderlik, Motivasyon, Organizasyon ve Strateji Geliştirme, Zaman Yönetimi gibi pek çok konuda oluşturulan Değişim Sanatı programları ise iş ve kariyer yaşamında bireyi olmak istediği yere taşıyacaktır. Kişi, bireysel ya da grup halinde elde edilen kazanımların aslında tüm insanlığa ait olduğunu anlayacak ve bundan keyif alacaktır.

Başarı, Özgüven, Cesaret, Güç, Sorumluluk, Özgürlük gibi kavramlar üzerine oluşturulan Değişim Sanatı programları, bireyin elde ettiklerinin daha sorumlu olması için kendisine verildiğini anlamasını sağlayacaktır.

Ve daha pek çok Değişim Sanatı programı, Değişim Uzmanları rehberliğinde bireye aradığı hayat yolunu bulması ve bu yolda güven ve kararlılıkla yürümesi için gerekli olan değişimi yaşatarak, eski kabuğundan sıyrılıp yepyeni bir insan olması için rehber olacaktır.

www.dunyadegisimakademisi.com

festivalbudur.org

Leave your vote

Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.