Makale

Temel Karamollaoğlu protesto edilince salondan kaçmış! Ya kaçmasaydı?

Temel Karamollaoğlu "İstanbul Sivas Günlerinde" hemşerileri tarafından protesto edilmiş, konuşturulmamış ve salondan kaçmak zorunda kalmış!

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Temel Karamollaoğlu protesto edilince salondan kaçmış!
Ya kaçmasaydı?

Temel Karamollaoğlu “İstanbul Sivas Günlerinde” hemşerileri tarafından protesto edilmiş, konuşturulmamış ve salondan kaçmak zorunda kalmış!

Bana sorarsanız Temel Mollaoğlu, 1993 Sivas Katliamının en önde gelen mimarlarından. O dönemde bugün İstanbul’da kendisini protesto eden tosunların ve gerici güruhun tamamının oyunu almış bir siyasetçi. “Kanlı Sivas” imajının pekişmesinde en büyük katkı onun.

O dönemde kendisi Sivas Belediye başkanı; eski deyimle “Şehremini”. Şehrin büyüğü ve emini… Kente gelen konukların, hele de bizim gibi büyük grupların, malından, canından, rahatından da kendi ölçeğinde sorumlu. Seçilmiş biri olarak sehrin en itibarlı kişisi. Sözüne güvenilen, dinlenen, sevilen, seçilen, itibar edilen biri…

Hal böyleyken Sivas’ta bir otelde kendisinin seçmenleri ve bir kısım belediye çalışanları tarafından, salt farklı inandığımız ve düşündüğümüz icin kıstırılan, sekiz saat boyunca kurtarılmayı bekleyen bizleri, itin-köpeğin önüne atıp muhtemelen ölümümüzü isteyen, bekleyen biri!

Bugün insanlıktan, adaletten bahseden fakat o gün Otel önüne dahi gelmeyen, seçmenlerine ve personeline “ayıptır yahu, günahtır, derdiniz ne” demeyen biri…

Gelseydi ne olurdu; katliam önlenir miydi?

Kesinlikle…

Benzin getiren, yangına söndürmek üzere gelen itfaiye aracının önüne yatan, aracın hortumlarını kesmeye çalışan, Aziz Nesin’i itfaiye merdivenlerinden atmaya çalışanlar, belediye çalışanı ve meclis üyesiydi…

Elazığ, Malatya, Erzincan ve Sivas’a komşu diğer illerden Katliama katkı vermek üzere geldiği söylenen ve yazılan kuran kursu ve imam hatip öğrencilerine otel-pansiyon temin etti mi bilmiyorum. Meclis Üyesi Cafer Erçakmak’ın ölene değin Sivas’ta yaşamasından haberi var mıydı onu da bilmiyorum!
***
Kıssadan hisse:
Katliam, şiddet, fanatizm ve gericilik-akılsızlık taraftarlığı bir bumerangdır… Karamollaoğlu bu olayda salondan apar topar kaçmasaydı, muhtemelen bir linçe maruz kalacak, belki de öldürülecek, tarih 2 Temmuz Sivas Katliamının bir benzeri olarak tekrar tekerrür edecekti!

Karamolla nedamet getirecek mi; Sivas katliamındaki rolünü itiraf edip, ülkeme bir hizmette bulunacak mı, af dileyecek mi? Sanmam ama göreceğiz…

30.09.2019
Murtaza DEMİR

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı