Siyaset

ABD’ye sert mesaj: ‘Suriye operasyonu çok yakında’ dedi

ABD'ye sert mesaj: 'Suriye operasyonu çok yakında' dedi

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde: -Her yerde olduğu gibi Meclis’te de saflar belirginleşmiştir.

“KİMSE BEN DİYE HAREKET ETMESİN”

-Bir şeyi çok açık, net söyleyeceğim. Yapmış olduğumuz bu ittifak konusunda her şeyden önce tüm teşkilat mensuplarımızın, MYK’nin almış olduğu kararlara saygı duymasını özellikle rica ediyorum. Sizler olaya bir tarafından bakabilirsiniz ama bizler olayın enine boyuna istişaresini yapıp öyle karar veriyoruz. Kimse kalkıp ‘ben’ diye hareket etmesin. Burada ‘biz’ var. Herkes buna uysun. -Karşımızda Bahçeli’nin ifadesiyle zillet, benim ifademle illet ittifakı var -CHP adına söz söyleyen, ahkam kesenlere baktığımızda kimi zaman acı acı gülümsüyor kimi zaman öfkeleniyoruz. Sıkıntının temel kaynağı tepedeki zattır. Bu zat sorsanız demokratlığı kimseye bırakmaz. Kendisine karşı açtığımız davaların kazandığımız tazminatların haddi hesabı yok. Daha da onaylanacak olanlar var. -CHP’nin başındaki zatın öve öve bitiremediği Gezi olaylarında duvarlara ‘Zulüm 1453’te başladı’ yazılmıştı. -Daha önce köprü projesini gündeme getiren merhum Nuri Demirağ, kendisini engelleyen dönemin başbakanı İnönü ve Ali Çetinkaya için köprü yapılırsa üzerine ‘İnönü ve Çetinkaya geçemez’ yazılmasını vasiyet etmiştir. Herhalde ben de bir vasiyet yapabilirim. Bay Kemal geçemez.

“FAŞİSTLİĞİN EN SEFİL HALİ”

-Bu ülkenin başörtülü hanımlarına ‘Suudi Arabistan’a gidin demek faşistliğin en sefil halidir. En son iki-üç gün önce bir konserden çıkan başı açık, başörtülü kızlarımıza oraya gelip bu şekilde sataşıp ‘Suudi Arabistan’a gidin burada ne işi var diyenlerin halini düşünün. Adı da neymiş? Sanatçıymış. Buyrun. Dert başka, ne derseniz deyin. Bu ülkede insanların yaşam biçimleriyle uğraşan CHP zihniyetidir. -2,5 milyonun üzerinde hanede her ay ortalama 80 TL’lik elektrik fatırasını devlet karşılayacak. -Kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Ziraat Bankası kredisiyle borcunu kapatacak. -Halkbank 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak

ABD’YE TEPKİ

-Bolton’un İsrail’den verdiği mesajı bizim kabullenmemiz mümkün değildir. PKK kimdir PYD/ YPG’yi bunlar tanımıyor. Terör örgütleri benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Bolton ciddi bir yanlış yapmıştır. Suriye’deki terör koridoru içerisinde yer alanlar gerekli olan dersi alacaklardır. Kim bu şekilde düşünüyorsa onlar da yanlış düşünüyor. -Harekat için jazırlıklarımızı neredeyse tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarındaki bu terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz -Fransa’da sarı yeleklilerin içlerinde PKK var. Biz buradan biliyoruz. Gerçeği görmeleri lazım. Yarın diğer ülkelerde de aynısı olacak.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye ’nin Washington ’la tam işbirliği yapmadığı sürece Suriye ’de herhangi bir askeri operasyonda bulunmasını istemediklerini söylemişti. Bolton, ayrıca “Türkiye ’nin Kürtleri korumak için güvence vermesi durumunda” ABD ’nin güçlerini Suriye ’den çekeceğini söylemişti. Bolton, bunun ABD Başkanı Donald Trump ’ın talebi olduğunu da ifade etmişti.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy