Siyaset

Bahçeli’den Taksim’de Suriyelilerin bayrak açmasına ilk tepki

Bahçeli'den Taksim'de Suriyelilerin bayrak açmasına ilk tepki

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle: Basın özgürlüğü konusunda Türkiye’nin kara listeye girmesi için adeta bir yarış, adeta ince bir işçilik söz konusudur. Ne garabet bir durumdur ki FETÖ ile mücadelenin basın özgürlüğüne yönelik bir tehdit olduğu bile değerlendirilmiştir. Bazı uluslararası kuruluşlar Türkiye’yi özgür olmayan bir yapıda göstermiştir. Karalama kampanyaları 2018’de de hız kesmemiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu kuruluşların hedef tahtasına oturtulmuştur. Neymiş, Türkiye otoriterliğe kaymış, muhalif kişiler ve kuruluşlar baskıya maruz kalmışlar, sosyal ve siyasi haklarda tahribat yaşanmış, hukuki karar alma süreçleri ise tehdit altındaymış. Bilinmelidir ki bu iddiaların tamamı zırva, tamamı hayal mahsulüdür. İhanetin özgürlüğü olmaz, suçun özgürlüğü olmaz. Darbeye teşebbüsün özgürlüğü hiç olmaz.

RUH SAĞLIĞI YASASI

Ruh sağlığı yasasına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Yaşanan ağır sorunlar ruh sağlığına olumsuz tesir etmektedir.

TAKSİM’DE AÇILAN ÖSO BAYRAĞI

Son dönemde yoğunlaşan toplumsal gerginlik bizi kaygılandırmaktadır. Kavga ve kutuplaşma sanki özel olarak kurgulanmaktadır. 31 Mart seçimleri öncesi sokakları karıştırmayı projelendiriyorlar. Taksim’de yılbaşı gecesi Suriyeli sığınmacı olduğu ilan edilen bir grubun bayrak açması çok ciddi infiale yol açmıştır. Açık bir provokasyon olduğu neredeyse kesin olan bu olayın kimler tarafından planlandığı enine boyuna araştırılmalı, arkasındaki amaçlar deşifre edilmelidir. Konu önemlidir. İhmali halinde ağır sonuçlar doğacaktır.

Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonunun başlaması gerektiğini dile getiren Bahçeli, “Fırat’ın doğusu fitnenin boynudur. Bu boyun vurulmalıdır.” dedi.

JHON BOLTON’IN AÇIKLAMALARI

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un sözlerine cevap veren Bahçeli, “Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı skandal bir açıklamaya imza atmıştır. ‘Kürtlerin Türkler tarafından katledilmemesi Beyaz Saray’ın önemli bir misyonudur’ demiştir. Balton musun, Dalton musun bilmem ama şunu açıkça söylerim: Türkiye neyi nasıl yapacağını sana ve patronlarına mı soracaktı? Bu nasıl bir küstahlıktır? PKK ve YPG’yi Kürt kökenli yurttaşlarımızla ilişkilendirmek adice bir saptırmadır.” diye konuştu.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.