Siyaset

Cumhur İttifakı’nda üç ilde isyan çıktı

Cumhur İttifakı'nda üç ilde isyan çıktı

İttifaklara son rötuşlar yapılırken, parti teşkilatları ittifaklara tepkili. CHP ve İYİ Parti iller konusunda ittifakta anlaşırken ilçelerde çalışmalar devam ediyor. Milli Görüş ’ün yayın organı Milli Gazete ’den Muhammed Vefa ’nın haberine göre; AKP ve MHP ’de Cumhur İttifakı parti il teşkilatlarının kazan kaldırmasına neden oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir ’de aday göstermeyen MHP aynı jesti AKP ’den Manisa, Mersin ve Adana için beklerken, AKP il teşkilatları ise MHP adayını destekleyemeyeceklerini bildiriyor. Cumhur İttifakı ’nda çatlağa neden olan bir diğer gelişme ise AKP belediye başkan adayları manidar açıklamalarla ittifaktan rahatsızlıklarını dile getiriyor.

İTTİFAKTA MANİSA ÇATLAĞI

Cumhur İttifakı ’nda en büyük çatlağın başında Manisa geliyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin “Manisa ’da aday göstereceklerini” belirtmesine rağmen “bu adayın Cumhur İttifakı adayı mı olacak” muamması sürüyor. AKP Manisa İl Teşkilatı ’nın MHP adayını kabul etmediği hatta MHP adayı ile Cumhur İttifakı ’nın kazamayacağını belirtiyor. AKP Manisa İl Teşkilatı 5 milletvekilli çıkardığı Manisa ’da 1 milletvekili çıkarmış MHP ’yi desteklemenin mümkün olmayacağını parti üst yöneticilerine bildirdi.

ÇIKMAZA NEDEN OLDU

AKP ’de milletvekili sayısını Adana ve Mersin il teşkilatları da gündeme getiriyor. Cumhur İttifakı ’nda çıkmaza neden olan 3 ilde AKP teşkilatları kendi oyu ve milletvekili sayısının yüksek olmasından dolayı MHP adayını desteklemeyeceklerini belirtiyor. Mersin ’de 4 milletvekili çıkaran AKP teşkilatları, 2 vekil çıkaran MHP konusunda genel merkezlerine ters düştü. Aynı durum 5 milletvekili çıkaran AKP Adana teşkilatının da gündeminde. İstifaların yaşanmasından endişe eden AKP 3 ilde teşkilatlarını ikna etmeye çalışıyor.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy