Siyaset

Ekrem İmamoğlu: Açıklama bulmak için atmadıkları takla kalmadı

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Ekrem İmamoğlu: Açıklama bulmak için atmadıkları takla kalmadı

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle; -İktidar mesajını almamak için direniyor. Ne zamandan beri direniyor. 31 Mart gecesi Anadolu Ajnsı’nın ‘seçimi kazandık’ deyip ortaya düşmelerinden beri direniyorlar.

Atmadıkları takla kalmadı

-Sanki mallarını mülklerini kaybetmişler gibi diretiyorlar. Saçmalığa açıklama bulmak için atmadıkları takla kalmadı. -Bakın yüzlerine kendileri bile inanmıyorlar. Çaldılar diye kampanya yapmaya kalktılar. Bunların hepsinin zihinlerde yer ettiğinin farkındayım. Bu kadarını yapmayın. Mızıkçılığın da bir sınırı var. -23 Haziran’da tekrar demokrasiden başka çare olmadığını tüm Türkiye’ye göstereceğiz. İstanbul’un ve Türkiye’nin demokrasiyle tekrar buluşmasını sağlayacağız. O sandıktan hesap pusulası çıkacak. -Bu tertemiz umut dolu bu güzel İstanbul’da biri geliyor diyor ki ‘evladım bu israf düzenine son ver’ Biz onları dinliyoruz ve onların çizdiği yolda ilerliyoruz. -İktidar hak hukuk ve vicdan tanımıyor. Bir avuç insanın rahatı için tüm hakları çiğniyolar. İhale yolsuzlukları olarak karşımıza çıkıyorlar. Büyükşehir belediyesinde binlerce makam aracı olarak karşımıza çıkıyorlar. Kendilerine yakın vakıflara millonlarca dolar aktararar gösteriyolar. Bu düzeni değiştirmedikçe bu milletin yüzü gülmeyecek. İstanbul ve Türkiye krizlerden krizlere yuvarlanbacak. İşsizliğe çare bulunamacayacak. -Gazetecileri linç etmeye çalışıyorlar. İsraf düzeninin faturasını hergün çırpınan vergisini zamanda ödeyen 16 milyon insan ödüyor. -İstanbul Büyükşehir belediyesi bir avuç insanın malı mülkü değil. Bizler İstanbul ittifakıyız.

Bir de kopya çekiyor

-Biz gelince yağma düzeni bitmiştir artık. 18 günde belediyenin kaynaklarını vatandaşa doğru akıtmaya başladık. Suyu, öğrencilerin ulaşım kullanabilme ücretlerini düşürdük, milli,resmi bayramlarda halkımız ücretsiz ulaşıma kavuştu. -Bir de kopya çekiyor. Bire bir aynı. Ama çok uyanık öğrentemenler hemen anlar not vermez. Komik. Üzülünecek bir durum tabi ama gülerek prosto edeceğiz tabi. -Bu kardeşiniz İstanbul’un cebrailleriyle ilgilenecek. Ağır hayat koşullarının pençesinde bırakmayacağım onları. 4 kişiden 1’i ne yazıkki yoksul. Halkın içindeyim. Kadınlar bana filelerini gösteriyor. Ben İstanbul’un kapasitesini biliyorum. Önceliğimiz kent yoksulluğuyla mücadede olacak. Bunun için hazırlıklarımız var. -Sanatçının memurun açıklamalarına bakıyorum. Umudumu görüyorum.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı