Siyaset

Erdoğan’ın eğitim ve kültür-sanat itirafı: Arzu ettiğimiz mesafeyi kat edemedik

Erdoğan'ın eğitim ve kültür-sanat itirafı: Arzu ettiğimiz mesafeyi kat edemedik

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde: -Bize göre kültür, toprak gibi, tıpkı bayrak, ordu, para gibidir. Bir milletin bağımsızlığının sembollerinden biridir. -Maalesef Türkiye, eğitim ve kültür sanat politikalarında arzu ettiğimiz mesafeyi kat edememiştir.
-Kültür sanat alanında yeni ve büyük adımları hep birlikte atacağız. Türkiye ’nin son bir asrı siyasi ve sosyal alanlar yanında Kültür ve Sanat alanında da büyük kırılmalar yaşanan dönemi ifade ediyor.
Günümüzde kültür endüstirisi öyle bir yere geldi ki… Sinemadan giyime, teknolojiye kadar her yerde görüyoruz. -Biz uzunca bir süre ecdadın medeniyet mirasına sırtımızı dönüp kendimizi her alanda gecekondulara kaçak yapılara mahkum ettik. Halbuki bizim tarihimizde ilim ve sanat insanlarının müstesna bir yeri vardır.  -Ömrüne 800’e yakın projeyi sığdıran bir Mimar Sinan. Bunları öyle kaçak yapı filan değil. Siyasetçiyim öyle gecekondu falan demem zor ama hiç olmazsa kaçak yapı diyebilirim.  -Kültür ve sanat tabiatı gereği özgürdür. -Bir grup, kültür ve sanat dünyamızı esir almıştı. Bu esaret yavaş yavaş kalkıyor.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.