Siyaset

Giderayak yüzlerce personel almışlar

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Giderayak yüzlerce personel almışlar

Belediye şirketlerinden İstanbul Personel Yönetim A. Ş. ’de (İSPER) 2 seçim arası 314 personel istihdam edildiği ortaya çıktı. Alımların 193 ’nün İSKİ ’de vezne memuru olarak çalışan Vakıfbank Personeli olduğu ve 23 Haziran İBB seçiminden 2 gün önce kadroya geçirildiği öğrenildi.
İSPER ’de 2 seçim arasında yani 31 Mart ve 23 Haziran tarihleri arasında toplam 314 personel istihdam edildiği ortaya çıktı. 62 personel ilaçlama, engelliler, halkla ilişkiler ve İnsan kaynakları raporlama işleri kapsamında, 59 personel de “Caddebostan ve Florya Plajlarının İşletilmesi İşi” kapsamında geçici personel olarak istihdam edilmiş.193 personelin ise İSKİ ile tahsilat anlaşması kapsamında Vakıfbank çalışanıyken İBB seçiminden 2 gün önce İSPER ’in kadrosuna geçirildiği öğrenildi. Çalışanlara Vakıfbank tarafından geçen günlerde yasal haklarına ilişkin bilgilendirme mesajı da atıldı.
Esenler Belediyesi ’nin CHP ’li Meclis üyesi Kemal Şahin Vakıfbank ’tan İSPER ’e vezne tahsilat personeli alınmasının şirketin kuruluş amacına aykırı olduğunu belirterek “Bu personelin çoğu Vakıfbank ’ta 2006 yılından beri çalışıyor. Şirketin kuruluş amacı İBB ’nin sağlık ve sosyal alanlardaki projelerine kaliteli hizmet ve profesyonel iş gücü sağlamakken İSKİ ’nin veznelerinde çalışan bu banka personeli neden İSPER A.Ş ’ye alındı? İBB ’ye yıllık ortalama 18 milyonluk bir yük getirmiştir” dedi.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı