Siyaset

Hakkında soruşturma başlatılan CHP’li belediye başkanından ilk açıklama

Hakkında soruşturma başlatılan CHP'li belediye başkanından ilk açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Soruşturmanın gerekçesi olarak Savaş’ın, “Suriyeliler Hatay’ın bazı bölgelerinde aday olurlarsa başkanlığı kazanabilirler” açıklaması gösterildi.

Belediye Başkanı Savaş’tan ilk açıklama

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Lütfü Savaş, Soylu’nun bu sözlerinin ardından yaptığı ilk açıklamada, soruşturma başlatıldığını basından öğrendiğini belirterek, “Şu an elimize ulaşan resmi bir tebligat yok” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hükümetin Suriyeliler yönelik vatandaşlık hakkı tanımasını eleştirmişti. Suriyelilere seçim hesabıyla vatandaşlık verildiğini savunan Savaş, “Hatay’ın geleceği hesaba katılmıyor” demişti. Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerinde Suriyeli nüfusunun yoğunluğuna dikkat çeken Lütfü Savaş, Twitter hesabından, “Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerimizde bir Suriyeli çıkıp ben başkan adayıyım dese şuan kazanabilecek durumda. 5 sene sonra Kırıkhan’ı kazanabilecek durumda olacak. 10 sene sonra Hatay’ı kazanabilecek durumda olabilecek” mesajını paylaşmıştı. Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerimizde bir Suriyeli çıkıp ben başkan adayıyım dese şuan kazanabilecek durumda. 5 sene sonra Kırıkhan’ı kazanabilecek durumda olacak. 10 sene sonra Hatay’ı kazanabilecek durumda olabilecek. pic.twitter.com/tqo64KbA0i — Lütfü Savaş 🇹🇷 (@DocDrLutfuSavas) 17 Ocak 2019

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.