Siyaset

Hulusi Akar, Yunan mevkidaşıyla görüştü

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Hulusi Akar, Yunan mevkidaşıyla görüştü

NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Belçika ’nın başkenti Brüksel ’de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ile NATO Karargahı ’nda görüştü. Milli Savunma Bakanlığından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “İki ülke Savunma Bakanlıkları arasında Atina ve Ankara ’da gerçekleştirilen, Güven Arttırıcı Önlemler başta olmak üzere Ege Denizi ’nde iş birliğini geliştirmek maksadıyla yapılan heyetler arası toplantılardan duyulan memnuniyetin dile getirildiği görüşmede, söz konusu toplantıların iyi komşuluk ilişkileri içinde devam etmesinin önemine değinildi” denildi.
Açıklamada, görüşmede iki ülke arasındaki bazı sorunların ele alınış şeklinin değerlendirildiği belirtilerek, “Görüşmede Bakan Akar tarafından, sorunların iyi komşuluk ilişkileri içinde, barış ve dostluk çerçevesinde, uluslararası hukuka uygun şekilde çözümü, Ege Denizi ve Akdeniz ’de milli hak ve menfaatlerimizden taviz verilmeyeceği, provokatif davranış ve açıklamalardan kaçınılmasının önemi vurgulandı” ifadelerine yer verildi.

NATO GENEL SEKRETERİYLE DE GÖRÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, daha sonra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Belçika ’nın başkenti Brüksel ’de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından görüşmeye dair yapılan açıklamada, “Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. NATO Karargâhındaki görüşmede bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunuldu” denildi.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı