Siyaset

İBB inanç masası kuruluyor

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

İBB inanç masası kuruluyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, “Sağlık olduktan sonra gerisi çözülebiliyor. Allah sağlık versin öncelikle. Başarılar dileriz. Ülkemizin çok başarılı gruplarından birisi. Tabii böyle bir grubun yöneticisi olmak çok değerli bir vasıf. Sorumluluk da ister. Tek başına değerli olduğu kadar, sorumluluk da yüklüyor sizlere ülke adına. İyi ki varsınız. Ülkede istihdam üreten ve başarılı olan iş dünyasını ben gıpta ile izliyorum açıkçası ve bir yanıyla da gurur duyuyorum. Sayısı artsın istiyorum. Kurumsallığı olan, ülkeye sorumluluklarıyla birlikte hizmet etmeye çalışan sadece ticaret değil, sosyal sorumluluğu da içine katan bu tanımlar çok değerli. Bunu çok defa ispat eden bir grupsunuz. İnşallah sayıları artar, başarılar dileriz. Ziyaretinizle bizi onurlandırdınız, ayağınıza sağlık” dedi.

KOORDİNASYONU İBB GENEL SEKRETERLİĞİ SAĞLAYACAK

Özilhan da “Anadolu grubu olarak sizi ziyaret etmek istedik. Kutlamak istedik. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Allah yardımcınız olsun. Zor bir görev aldınız. Türkiye’nin göz bebeği İstanbul. Ama eminim ki çok daha ileriye götüreceksiniz İstanbul’u. Başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Yaklaşık 45 dakika süren görüşme sonunda, Anadolu Grubu ile İBB’nin birçok alanda başlatacağı seferberlik konularında iş birliği yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Sosyal sorumluluk projeleri ve tarım politikaları konularında birikimlerini İBB ile paylaşacak olan grup, kendi faaliyet alanlarını ilgilendiren sorunlarla ilgili kurulacak ortak masa çalışmalarına da katkı sunacak. Çalışmaların koordinasyonunu, İBB Genel Sekreterliği sağlayacak.

“İNANÇ MASASI ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI”

Özilhan ve yöneticilerin ardından İmamoğlu’nun ikinci konuğu Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva oldu. Haleva ve beraberindeki heyeti ağırlayan İmamoğlu, “Paylaşarak hep birlikte yöneteceğiz. İstanbul’un çok kıymetli insanları var. Onların yükümüz hafifleteceğini biliyoruz. Hep birlikte süreci yönettiğimizde, işin kolaylığını şimdiden görüyorum. Bundan dolayı hiçbir kaygı duymuyorum. Paylaşımcı, şeffaf, katılımcı bir düzenle bir dönemi İstanbul’a armağan edeceğiz. Cemaatinize, hemşehrilerimize selam ve saygılarımızı iletin lütfen. Özellikle İstanbul’umuzda bu dönemde başlatmayı arzu ettiğimiz bir inanç masası çalışmamızı sizlerle paylaşmak isterim. Çalışmalarımız başladı ve sizlerle de arkadaşlarımız irtibat kuracak. Burada özellikle her inanç grubumuzun yaşadığı problemleri olabilir, istekleri olabilir onun yönetim tarafından anından hissedilmesi adına aktif bir sürecin organize edilmesini arkadaşlarımla başlattım. Şu anda öyle bir dönemi oluşturuyoruz. Biz İstanbul’da herkesin kendi maneviyatıyla beraber mutlu olmasını istiyoruz” diye konuştu.

HALEVA: “ÇOK MUAZZAM BİR DÜŞÜNCE”

İmamoğlu’nu tebrik eden Haleva da kurulan inanç masasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çok muazzam bir düşünce, herhangi bir problemin olursa kaynağından işlemek en güzelidir. Çünkü vasıtalarla olursa anlam değişir. Allah, sana bu konuda güç versin. Kıymetli zamanınızdan bize zaman ayırdınız. İstanbul’un nüfusu birkaç ülkenin nüfusu kadardır. Bunu yönetmek çok zordur. Allah senin yardımsın olsun. Birlikten güç doğar” dedi. (Kaynak: Gerçek Gündem)

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı