Siyaset

Kılıçdaroğlu krizi anlattı: Ameliyatlar durdu, piyasada ilaç yok

Kılıçdaroğlu krizi anlattı: Ameliyatlar durdu, piyasada ilaç yok

Ameliyatların durduğunu, piyasada ilaç bulunmadığını savunan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Doktorlar eldiven alacak, eldiven yok. Hasta yakınına ‘eldiven al ’ diyorlar. Valilikler genelge yayınlıyor, ‘hasta sevk etmeyin ’ diye. Piyasada 175 ilaç yok. Ameliyatlar durmuş vaziyette. Bunların dışında hastaneye başvurduğunuzda 14 ayrı ödeme alınıyor. Ne adım atarsanız para ödüyorsunuz ama hiçbir Suriyeli bunu ödemiyor. 35 milyar dolar harcadık diyorlar Suriyelilere, yalan. Onlar da sefalet içerisinde yaşıyor.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi ’nde partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu ’nun mesajları özetle şöyle:

100 GÜN DOLDU SAYIN ERDOĞAN, NE OLDU? 

“Sayın Erdoğan 3 Ağustos ’ta 100 günlük icraat raporunu açıkladı. 100 gün doldu, ne oldu? Birincisi şu: ‘Yastık altından gelin, dövizlerinizi çıkarın; dolar ve avrolarınızı çıkarın. Yerli ve milli direnişinizi ortaya koyun ’ dediler. Kimi vatandaşlarımız sahte dolar, 1 dolar alıp meydanlarda yaktı.

100 günün sonunda bankalarda döviz hesabı arttı, yerliler azaldı. Çünkü bizim insanımız zeki, tasarrufunu saklamak ister. Sana bakıyor, bu lüks şatafat için mi para vereceğim diyor, çocuğunun hakkını düşünüyor.”

HANİ 1000 TL ’DEN AZ EMEKLİ MAAŞI OLMAYACAKTI! 

“Emekli aylıklarının en az 1000 TL ’ye tamamlanması sözü verdiler. Ben seçimlerden önce de sonra da ‘1000 liranın altında maaş alan binlerce emekli var ’ dediğimde ‘Kılıçdaroğlu yalan söylüyor ’ dediler. Baktılar doğru söylüyoruz bunu teklif ettiler. Ne zaman yapacaklar, ilk 100 gün içinde. Kanun teklifi yine gelmedi. Biz kanun teklifi hazırladık, madem söz verdiler. Biz teklifi getiriyoruz göreceğiz.”

SENDİKALAŞAN İŞÇİLERİ İŞTEN ATTILAR 

“Sendikalaşma oranını yükselteceklerini söylediler. Yapabilen işçi varsa tebrikler. Flormar işçileri sendikalaştı hepsini işten attılar. Çalışma Bakanlığı sahip mı çıktı? Ve sanıyorlar ki 100 gün geçti millet unuttu. Millet unutabilir ama Kılıçdaroğlu unutmaz.”

“15 Temmuz şehit ve gazilerinin yakınları için 309 milyon lira para toplandı. Ne oldu bu para? Sevgili Erdoğan duyuyor musun? Nereye gitti bu para?”

KRİZ DAHA MUTFAKLARA YANSIMADI 

“Tarım Bakanı, ‘Biraz daha tavuk ve balık yersek Türkiye kendi kendine yeter ’ diyor. Tavuğa yüzde 200 zam gelmiş. Bunlar bakan falan değil, Türkiye ateş gibi yanıyor. Daha reel sektör krizi görmedi, mutfaklara da yansımadı.”

İNSANLAR GEÇİNEMİYOR, BÖBREKLERİNİ SATMAYA BAŞLADILAR 

“İnsanlar geçinemiyorlar, böbreklerini satmaya başladılar. 2 çocuk babası, 29 yaşındaki biri şöyle anlatıyor: İki yıl boyunca iş aradım bulamadım, maddi sıkıntılarım günden güne arttı. Çalıştığım yerlerde de işten çıkarıldım. Çocuklarım ekmek yiyemedikten sonra böbreğimi satacak duruma geldim.

Saray ’ın bundan haberi var mı, damadın bundan haberi var mı? Her 10 vatandaştan 7 ’si Türkiye ’de kriz var diyor, demeyenler Saray ve çevresi. Dövizle ihale alanlar için kriz yok, vatandaş ise her kuruşun hesabını yapıyor.”

KASAYA DAMADINI KOYARSAN BÖYLE OLUR 

“Bu krizin tek bir sebebi var, basiretsiz yönetim. Freni olmayan bir kamyona bindik, yokuş aşağı gidiyoruz. Fatura kime çıkıyor? Vatandaşa çıkıyor. Kasaya damadını koyarsan böyle olur. Ekonomiyi betona gömersen böyle olur. Üretmek yerine rantı tercih edersen böyle olur.”

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

TurkCraf

GGG Medya Yöncüsü

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy