Siyaset

Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz MHP’den istifa etti

Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz MHP'den istifa etti

MHP tarafından yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmeyen Burhanettin Kocamaz, Kongre ve Sergi Sarayı’nda geniş bir katılımın olduğu toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. 50 yıldır mücadelesini verdiği MHP’de politika üretmenin gittikçe zayıfladığı, vatandaşa izlenen politikaları anlatamadığını belirten Kocamaz, vefa, saygı ve sevgi anlayışının yok edildiğin söyledi. Başkan Kocamaz, şöyle konuştu: “Gördüğümüz muameleler neticesinde sağlığımızı kaybettiğimiz bir dönemde, daha önce partiden gönderilmeye zorlanan birçok kişiden sonra sıranın bize geldiğini ve bu gibi anlayışlarla daha fazla yol yürüyemeyeceğimi gördüğüm ve bize güvenenlerin bugüne kadar gönül verip yol arkadaşlığı yapan vatandaşlarımızın Mersin adına taleplerini yerine getirme konusunda özellikle MHP çatısı altında hizmet üretmenin ortadan kalktığı ve adeta ‘Çek git’ denildiği bir dönemde; rahmetli Başbuğ’a olan sadakatimi ve ülkücü fikir ve düşüncelerimi saklı tutmak üzere hayatımın en zor kararını veriyor ve 50 yıllık içinde bulunduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ediyorum” dedi. Kocamaz’ın bu kararının ardından salonu dolduranlar destek sloganları attı. MHP, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak merkez Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tunay’ı göstermişti.

Burhanettin Kocamaz kimdir?

27 Ocak 1955 Nacarlı, Tarsus doğumludur. Eski Tarsus Belediyesi ve mevcut Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Belediyeler Birliği başkanıdır. 1977 yılında Gazi Üniversitesi’nden mezun olarak kimya öğretmeni olan Kocamaz Hatice Yılmaz ile evli ve 3 çocuk babasıdır.
2014 Türkiye yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi başkanı olmuştur.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy