Siyaset

Muharrem İnce adaylık şartını açıkladı

Muharrem İnce adaylık şartını açıkladı

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan ve parti içinde genel başkanlık iddiasını sürdüren Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’nde görüştü. 40 dakika süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan İnce, adaylık şartını açıkladı.
İnce “Sayın Genel Başkan’a tespitlerimi, kaygılarımı ve bazı illerle ilgili bildiklerimi aktardım. Partimin emrinde olduğumu söyledim, yerel seçimlerde var gücümüzle çalışacağımı anlattım. 1989’da bütün belediyeleri nasıl aldıysak bunun mümkün olabileceğini ama bunun için örgütü dikkate almamız gerektiğini anlattım. 1989’da ne yapmıştık, hatırlayın. Sayın Nurettin Sözen tek adaydı ama buna rağmen sandığa girmişti, bunun doğru olacağını kendisine ilettim. Sandık koyarsak, bu sandığı da önseçim değil eğilim yoklaması olarak yaparsak iyi olacağını söyledim. Bunun daha doğru olacağı görüşündeyim. 51 günlük bir kampanya yürüttük, 51 günde 61 vilayete gittim. O yüzden şimdi sandık koyalım, o üyelerimiz karar versin kimin aday olacağına. Örgütü harekete geçirirsek, örgüt bu adayı ben seçtim derse başarılı oluruz. Bunları aktardım sayın genel başkana. Genel Başkan, İstanbul’da eğilim yoklamasını değerlendireceğini söyledi, illerden görüş isteyeceğini söyledi.” diye konuştu.

“ÜYELERİN ÖNÜNE SANDIK KONURSA YARIŞA GİRECEĞİM”

Yerel seçimler için adaylık şartını da açıklayan İnce, “Muharrem İnce kendine koltuk derdinde değildir, Türkiye derdindendir. İstanbul’da 259 bin üyenin önüne sandık konursa yarışa gireceğim. Sandık konulmazsa, ‘Gel adayımız ol’ denirse, asla aday değilim.Örgütün gücünü arkasına alan belediye başkanlarının başarılı olacağı yönündeyim.” ifadelerini kullandı.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy