Siyaset

‘Sorunlara gerçek çözümler üreteceğiz’

'Sorunlara gerçek çözümler üreteceğiz'

Fotoğraf: Kurtuluş Arı CHP Avcılar Belediye Başkanı aday adayı ve Parti Meclisi (PM) üyesi Turan Hançerli, “Halkın gerçek ihtiyaçlarını onlarla birlikte tespit etmek ve belediyenin kaynaklarını bu yolda kullanmak durumundayız. Çocukların, yaşlıların dezavantajlı grupların siyasette ve belediye yönetiminde söz sahibi olmalarını, katılımcılık esası ile sağlayacağız” dedi. Avcılar ’da yaşayan CHP PM Üyesi, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Hukuktan Sorumlu Genel Sekreteri Turan Hançerli, aday adaylığına ilişkin Cumhuriyet ’e açıklamada bulundu. Demokratik, katılımcı, hesap verebilen, ulaşılabilir, planlamacı ve kalkınmacı bir belediyecilik anlayışına sahip olduğunu söyleyen Hançerli, “Muhtarların, kent konseylerinin aktif hale gelmesi gerektiğini savunuyorum. Avcılar için yapacağımız kent planlaması, imar gibi konularda uzmanlarla ve meslek odalarıyla birlikte hareket edeceğiz” diye konuştu.

‘En temel sorun deprem ’

Avcılar ’ın en temel sorununun deprem güvenliği olduğunu belirten Turan Hançerli, “Avcılar ’da önceliklerimizden biri imarı olmayan Yeşilkent, Firuzköy ve Tahtakale mahallelerinin imar sorununu çözmek. Diğer 7 mahallede ise konut stoğunu depreme karşı güvenli hale getirmek istiyoruz. Belediye başkanı olduğumda imar ve deprem güvenliği ofislerini kurarak ücretsiz olarak yurttaşların binalarında anlaşmaları sağlayabilecekleri hukuki, mimari ve finansal danışmanlık desteği sunacağız” ifadelerini kullandı.

‘Kreşler yetersiz ’

Okullarda ikili eğitim sistemi nedeniyle kaliteli eğitim verilemediğini söyleyen Hançerli, “Avcılar ’da çocuklarımız kaliteli ve bilimsel eğitimden yoksunlar. Eğitim sorununa ilişkin her mahallede 24 saat açık olacak etüt merkezi ve kütüphaneler inşa edeceğiz. Çocuk parklarını gençlerin, orta yaşlıların, annelerin ve aynı zamanda hayvan dostlarımızın kullanabileceği hale getireceğiz. İbadethanesi eksik olan yerlere yenilerini yapacağız. Cenaze sonrası taziye evleri oluşturacağız. Bir diğer sorun ise kreş ihtiyacı. Yalnızca bir mahallemizde 0-4 yaş arası 8 bin, 5-10 yaş arası ise 7 bin çocuğumuz var. 10 yaş altı 15 bin çocuğun olduğu bir mahallemiz var ve sadece iki park var. Bu sorunu da çözeceğiz” dedi.

‘Kent konseylerine bütçe ’

Kent konseylerini aktif hale getireceklerini anlatan Turan Hançerli, “Kent konseylerini gerçek anlamda aktif bir biçimde kullanacağız. Avcılar ’da tüm STK ’lerin kent konseylerinde temsil edilmesini sağlayacağız. Kent konseylerine projeleri için bütçe ayıracağız. Katılımcılık adı altında yapacağımız çalışmalardan biri de meclis toplantılarının gündemini sitemizden 1 hafta önce yayımlayacağız. Çocukların, yaşlıların dezavantajlı grupların siyasette ve belediye yönetiminde söz sahibi olmalarını, katılımcılık esası ile sağlayacağız. Bunun yollarını ve olanaklarını bulacağız” diye konuştu.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy