Teknoloji

ABD merkezli haber sitesi Reddit’in CEO’suna göre TikTok bir casus uygulama

ABD merkezli haber sitesi Reddit'in CEO'suna göre TikTok bir casus uygulama

ABD’nin haber sitesi Reddit’in CEO’su Steve Huffman, TikTok ile ilgili gelen bir soruya cevaben uygulumanın casusluk yaptığı iddiasında bulundu. TikTok köşesinden de sıcağı sıcağına iddialar asılsız yanıtı geldi.

Abone ol

Reddit’in CEO’su olan Steve Huffman, TikTok’un yükselişiyle ilgili gelen bir soruya sert tepki göstererek uygulamanın casusluk yaptığı iddiasında bulundu. Dünya genelinde olduğu kadar Türkiye’de de kullanıcısını giderek artıran TikTok, yeniden casusluk suçlamalarının hedefi oldu.

Kullanıcı hareketlerini izliyor iddiası

Güvenlik bazlı pek çok tartışmanın hedefinde olan ve gün geçtikçe kullanıcı kitlesini de genişleten TikTok’a yönelik yeni bir suçlama geldi. Bu kez TikTok’u hedef tahtasına koyan Reddit’in başındaki isim Steve Huffman oldu. Uygulamanın her adımında kullanıcıların verilerini topladığını kaydeden Huffman, uygulamanın cihazları kimliklerine göre kaydetmesi ve kullanıcı hareketlerini izlemesinin kabul edilecek bir durum olmadığını söyledi. 

TikTok’tan iddialar asılsız yanıtı

Huffman’ın bu sözlerinin ardından konuyla ilgili sıcağı sıcağına bir açıklama yapan TikTok yetkilileri ise, Huffman’ın iddialarının asılsız olduğunu kaydetti.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy