Teknoloji

Nokia telefonların güvenlik güncellemeleri bir sene uzatıldı

Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun

Nokia telefonların güvenlik güncellemeleri bir sene uzatıldı
Nokia telefonların güvenlik güncellemeleri bir sene uzatıldı Tam Boyutta Gör

Nokia ’nın güncellemelere verdiği önem artık bilinen bir gerçek. Bu önemi daha da öne çıkarmak isteyen firma, bugün önemli bir açıklamada bulundu. Normal şartlarda iki yılı doldurmuş/doldurmak üzere olan Android ’li ilk Nokia modellerine, bir yıl daha güvenlik güncellemesi verileceği açıklandı.

Nokia 3, 5, 6 ve 8 destek almaya devam ediyor

Daha öncesinde Nokia ’nın tüm modellerine Android Pie güncellemesi verme gibi önemli bir iddiayı gerçekleştirdiğini şahit olduk. Bu modeller arasında Nokia 3, 5, 6 ve 8 de bulunuyordu. Tanıtılalı iki yıl olan telefonların daha fazla güncelleme almayacağını tahmin ediyorduk. Ancak firma, en azından bir yıl daha Nokia 3, 5, 6 ve 8 modellerine güvenlik güncellemesi vermeye karar verdi.

Kısacası bu telefonlardan birine sahipseniz, işletim sistemi güncellemeleri alamasanız da 2020 yılına kadar güvenlik güncellemeleriyle cihazlarınızı kullanmaya devam edebileceksiniz. Maalesef Nokia 2 için aynı müjdeyi veremiyoruz. Diğer modeller gibi 2017 yılında tanıtılan Nokia 2 ’ye verilen destek, Kasım 2019 itibariyle son bulacak.

Ayrıca Bkz. “CELL 13 Android sürümü ücretsiz hale getirildi”

Bir yıllık güvenlik güncellemesi uzatması her ne kadar çok büyük bir olay gibi görülmese de çoğu akıllı telefon üreticisinin iki yıllık normal güncellemeleri bile veremediği düşünüldüğünde oldukça sevindirici. Görünen o ki Nokia, güncelleme dendiğinde ilk akla gelen firma olmaya kararlı.

https://9to5google.com/2019/08/15/nokia-extending-security-patches/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Leave your vote

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Kapalı
Kapalı