Dünya

İspanya’da ikinci dalga endişesi! Bu kasabada virüsten ölenleri gömecek yer kalmadı

İspanya’nın başkenti Madrid’e bağlı 8 bin 500 nüfuslu San Martin de Valdeiglesias kasabasında, corona virüsü salgının ilk dalgasında 113 kişi yaşamını yitirdi.

Kasabada yaşamını yitirenler için ayrılan mezarlıkta cansız bedenleri defnetmek için yer kalmadı. Kasabanın yerel konseyi, virüsten yaşamını yitirenleri defnetmek için 24 mezar daha kazmak zorunda kaldı.

Son 24 saatte 11 binden fazla vaka tespit edilen ülkede ikinci dalganın başladığı düşünülüyor. Salgının ilk dalgasında trajik zorluklar yaşayan San Martin de Valdeiglesias kasabası, ikinci dalgaya hazırlanmak için daha fazla mezar alanı oluşturmak için çalışmalara başladı.

KASABANIN YÜZDE 1,5’LİK KESİMİ YAŞAMINI YİTİRDİ

8 bin 500 nüfuslu San Martin de Valdeiglesias kasabasında ilk dalgada 113 kişi hayatını kaybetti. İspanyol medyası, kasabanın yüzde 1,5´inin virüsten yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Corona virüsü kasabadaki yaşlı nüfusu arasında yayıldığı ve yaşları 100’ü geçen birçok insanın hayatını kaybettiği aktarıldı. Çok geçmeden tüm boş mezarlar doldurulduğu ancak ölümlerin gelmeye devam ettiği ifade edildi.

Kazılan mezarlardaki çimento henüz kurumamışken bu alanlara tabutların koyulduğu aktarıldı. Belediye Başkanı Mercedes Zarzalejo, “Burada daha fazla ölü için yer kalmadı” ifadesini kullandı. (DHA)

İLGİLİ HABERABD'den corona virüsü aşısı açıklaması: Yan etkileri çok endişelendirdiABD’den corona virüsü aşısı açıklaması: Yan etkileri çok endişelendirdi İLGİLİ HABERCoronayı yenen hemşire: Bizi ekipmanların içine hapsediyorlarCoronayı yenen hemşire: Bizi ekipmanların içine hapsediyorlar

Leave your vote

Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy