Dünya

Trump’a gönderilen zehirli paket olayına Kanada da dahil oldu!

Dün ABD Başkanı Donald Trump adına ABD’nin başkenti Washington DC’de bulunan Beyaz Saray’a içinde ölümcül derecede zehirli olan “risin” maddesi bulunan bir paket gönderildiği bildirilmişti.

Paket Beyaz Saray’a ulaşmadan güvenlik güçleri tarafından el konulmuş ve risinin varlığını doğrulamak için iki kez test yapıldığı belirtilmişti.

Olayla ilgili Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Trump’ı korumakla görevli Gizli Servis tarafından soruşturma başlatılmıştı.

PAKET KANADA’DAN GÖNDERİLMİŞ

FBI tarafından yürütülen soruşturma kapsamında paketin Kanada’dan gönderildiği tespit edildi. Bunun üzerine FBI Kanada polisi ile iletişime geçerek soruşturmaya dahil olmalarını talep etti.

Kanada polisi tarafından yapılan açıklamada Amerikalı yetkililerden yardım talebi aldıklarını ve soruşturmaya dahil olduklarını doğruladı.

Öte yandan “risin” maddesinin geçmişte Beyaz Saray’a ve diğer federal binalara gönderilmişti. 2014 yılında Mississippili bir adam, Barack Obama ve diğer yetkililere risin tozlu mektuplar gönderdiği için 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. (İHA)

İLGİLİ HABERTrump'a zehirli paket gönderildiği iddia edildiTrump’a zehirli paket gönderildiği iddia edildi

Leave your vote

Daha Fazla Göster

Yorumun nedir ?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Giriş Yap

Şifreni mi Unuttun ?

Henüz bir hesabınız yok mu ? Kayıt Ol

Şifreni mi Unuttun ?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş Yap

Privacy Policy